31 Mart sonrası Efeler belediye başkanı seçilen Anıl YETİŞKİN Belediyenin biriken problemleri çözmek için 3 aydır durum tespiti yaptığını ifade ettiği açıklamalarında.

Efeler belediyesinin içinde bulunduğu sorunları kamuoyu ile paylaştı.

Efeler belediyesini doğrudan ilgilendiren problemler ile Efeler belediyesini dolaylı şekilde ilgilendirdiği problemler olduğunu ifade etti. .

Göreve geldiğinde en önemli problemin personel maaşlarını ödeme konusunda yaşanan sıkıntıları çözerek belediye çalışanların biriken alacakları ve banka maaş promosyon anlaşmasını yaparak belediye personeline büyük bir katkı sağladıklarını belirtti.

Efeler belediyesinin diğer bir probleminin ise personel fazlalığı ve personel ücretlerinin değişken olduğunu, bunun mevcut belediye gelirleri ile çözmenin mümkün görünmediğini, geçmiş dönemde gider ayak Disk ile imzalanan maaş ve sosyal hakları kapsayan sözleşmenin mevcut bütçe şartları içinde uygulamanın mümkün olmadığı bu yüzden daha gerçekçi bir sözleşme yapılması öncelikli problemimiz olarak masada durduğunu bu konuda Disk ile ortak bir noktada buluşmak üzere görüşmelerin devam ettiği açıkladı. 
 
Kamuoyunun merak ettiği Efeler belediyesine ait arsada yapımı devam eden " LE PARLA"  işyeri ve rezidans İnşaatı alanı ile ilgili son durum hakkında yaptığı incelemelerin detayları paylaştı. 

Göreve geldiğimizde bu konu hakkında detaylı bir araştırma yaptık. 

Yetkili birimlerimizin yaptığı çalışmalarda 18 klasör dosya içinde toplanan belgeler incelemeye alındı.

Henüz bu incelemeler sonuçlanmadı. 

İnceleme sonucunda Efeler halkının alehine dair bir usulsüzlük, bir delil ortaya çıktığında bizler elimizdeki bilgi ve belgeleri bu konunun asıl muhatabı olan yargıya başvurup Efeler halkının hakkını sonuna kadar arayacağız. 

Diğer bir merak edilen konu ise "EFELER 09 " Futbol takımı hakkında idi. 

Göreve geldiğimiz de bu konuda da yetkili birimlerimizin yaptığı incelemeler oldu.

" EFELER 09 " futbol takımının Efeler belediyesi ile yasal hiç bir bağı bulunmadığını Efeler Belediyesine ait tesislerin ve Belediyeye ait imkanlardan faydanıldığı tespit edildi. 

Bunlarla ilgili belediyemizin alacağı olduğu konular görünüyor gerekli çalışmalar bittiğinde yasalar çerçevesinde herşey yapılacak.

Üç aylık dönemde Belediye başkanı Anıl YETİŞKİN olarak yaptığı bir projenin olup olmadığı konusunda ise Efeler belediye başkanı olarak her fırsatta belediye sınırları içinde bulunan mahalle halkı ve mahalle muhtarları ile yüz yüze görüşmelerle istek ve şikayetleri muhataplarından dinleyerek durum tespiti yaptıklarını projelerimizi bu görüşmeler sonrası şekillendirerek uygulamaya başlayacağını aktardı. 

İlk proje olarak Efeler halkına verdiğimiz " HAYVAN BARINAĞI" inşaatına başladık. ilk aşama olarak Amaliyathane ve klinik binasının yapımına başlanıldı.

Efeler belediyesi olarak Efeler halkı ve STK ile ortak aklı devreye sokabilecek bir projenin müjdesini de açıkladı. 

Belediye bünyesinde bir Etüt proje müdürlüğü kurulduğunu Efeler halkının ve STK ürettiği projeleri bu müdürlük bünyesinde toplayıp değerlendirmeler yapıldıktan sonra Efeler için uygun olan projeleri hayata geçireceğine dair çalışmalara başladıklarını belirtti.

Efeler halkından gelen istek ve şikayetleri hızlı bir şekilde çözme noktasında çaba sarf edildiğini müdürlüklerimizi bu konuda hasas davranılması konusunda uyarıldığını ifa etti. 

Efeler belediye başkanı olarak önümüze ki süreci Efeler halkının isteklerini gerçekleştirmek ve verdiğiniz sözleri yerine getirmek için çaba harcayacağız, her problemi çözmek bizim görevimiz her zaman söylediğim gibi Efeler halkı ve STK ile ortak aklı önemsiyoruz bu konuda her teklif kıymetli ve değerlendirilmesi konusunu önemli buluyoruz bu sebeple Efeler halkının ve STK Efelerde yapılmasını istedikleri projeleri bekliyoruz dedi.

Efeler belediye başkanı Anıl YETİŞKİN'nin yaptığı açıklamalara hiç bir yorum ve ekleme yapmadan siz okurlarımızla aktardığımı ifade etmek isterim.

Her zaman olduğu gibi taktir okuyucularındır.

Normalleşme olmadı yumuşama olur mu Makale: Normalleşme olmadı yumuşama olur mu