banner158

Suudi Arabistan ve BAE'deki askeri noktalara saldırı tehdidi

Yemen'de Husiler, Suudi Arabistan'daki, Birleşik Arap  Emirlikleri'ndeki (BAE) ve bu ülkelerin Yemen'deki askeri karargahları ile önemli tesislerinden oluşan 299 noktaya saldırı düzenleme tehdidinde bulundu.

Suudi Arabistan ve BAE'deki askeri noktalara saldırı tehdidi
banner152

SABA Haber Ajansının Husi yönetimine bağlı Savunma Bakanlığından bir  yetkiliye dayandırdığı haberinde, 14 Mayıs'ta Suudi Arabistan'daki 2 pompa  istasyonuna drone ile düzenlenen saldırının, belirlenen hedef listesi  çerçevesinde gerçekleştirildiği ifade edildi.

Geçen mart ayında açıklanan listedeki 300 noktaya yönelik ilk  saldırının söz konusu pompa istasyonlarına yapıldığı, geriye 299 nokta kaldığı  belirtildi.

Haberde, hedef listesinde Suudi Arabistan ve BAE ile bunların Yemen  topraklarındaki askeri karargahları ve hayati öneme sahip tesislerinin yer aldığı  kaydedildi.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin, Yemen halkına  karşı işleyeceği her suça karşılık verileceği, koalisyon güçlerinin saldırılarını  durdurması durumunda askeri operasyonların da durdurulacağı ifade edildi.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri Yemen'de Mart 2015'ten  bu yana Husilere karşı hükümet güçlerine destek veriyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 00:14