banner83

Papa Franciscus'un Kudüs'te

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, terörün ve İsrail devleti aleyhine kışkırtmaların durması halinde "ayrım duvarına" ihtiyaç kalmayacağını söyledi.

Papa Franciscus'un Kudüs'te
banner94
banner26

Netanyahu, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus ile görüşmesi sırasında, "ayrım duvarının" binlerce kişinin hayatını kurtardığını belirtti.

Papa'nın dünkü Beytüllahim ziyareti sırasında "ayrım duvarı" önünde durarak dua etmesine atıf yapan Netanyahu, "Terör ve İsrail aleyhine tahrikler durursa ayrım duvarına ihtiyaç kalmaz" dedi.

banner103
Netanyahu, "Komşularımızın, hoşgörü ve bir arada yaşamı vurguladığınız, kışkırtmaların ve antisemitizmin bütünüyle bitirilmesine çağırdığınız konuşmalarınızı duymasını umuyoruz" diye konuştu.

İsrail'de yüzlerce kilise olduğunu, hepsinin de korumaları altında bulunduğunu ve tek bir taşına dahi dokunulmadığını belirten Netanyahu, İsrail'in, Hristiyanların hukukunu koruduğunu ifade etti.

Ziyaretini tamamlamasının ardından Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve Başbakan Netanyahu tarafından uğurlanan Papa Franciscus, ülkeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 01:36

banner102