banner158
banner218

Londra'da gözaltı sayısı 113'e çıktı

İngiltere'nin başkentinde çok sayıda yolu trafiğe kapatan Extinction Rebellion grubunun, eylemlerine bugün de devam etmesi bekleniyor.

Londra'da gözaltı sayısı 113'e çıktı
banner216

Londra'nın işlek noktalarını işgal eden çevreci kampanya  grubu Extinction Rebellion'ın 113 üyesinin gözaltına alındığı bildirildi. 

İngiliz polisinden yapılan açıklamada, Londra'da dün bir köprü, bir  meydan ile üç kavşağı işgal ederek trafiğe kapatan eylemcilerden 113'ünün  gözaltına alındığı kaydedildi.

Polis dün gece eylemcileri tek bir noktada toplanmaya ve eylemlerini  orada sürdürmeye çağırmış, bu çağrıya uymayanları gözaltına almaya başlamıştı.

Gözaltılara rağmen grubun diğer üyelerinin kentin farklı noktalarında  eylemlerine bugün de devam etmesi bekleniyor.

Londra'da çevreci protestocular, hükümetin iklim değişikliğiyle  mücadele konusunda daha fazla çaba göstermesi için 5 gün boyunca işgal eylemi  yapacaklarını açıklamıştı.?

Eylemciler Londra'nın en işlek noktaları arasında yer alan Marble  Arch, Oxford Circus, Piccadilly Circus ve  Waterloo Köprüsü ile İngiliz  parlamentosunun önündeki Parlamento Meydanı'nı işgal edip trafiğe kapatmıştı.

Kasım ayında protestocuların, Londra merkezindeki 5 köprüyü işgal  ettiği benzer bir eylemde 85 kişi gözaltına alınmıştı.?

Extinction Rebellion önceki hafta da İngiliz parlamentosunun alt  kanadı Avam Kamarasındaki bir oturumda çıplak protesto eylemi gerçekleştirmiş,  olayda 8 kişi gözaltına alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 13:30