banner339
banner313

İsrail, AA ofisinin de bulunduğu binayı vurdu

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazze'de AA ofisini vuran İsrail'e tepki göstererek "Basın özgürlüğüne duyarlı olduğu iddiasındaki Batılı ülkeleri İsrail hükümetini kınamaya davet ediyoruz." dedi.

İsrail, AA ofisinin de bulunduğu binayı vurdu
banner504

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde içinde Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı vurdu. Saldırı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun "İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını en sert şekilde kınıyoruz." dedi.      

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırısına kınama mesajı yayımladı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde Anadolu Ajansının da olduğu bölgeye düzenlediği saldırıyı resmi Twitter hesabından yayımladığı mesajla kınadı.

Altun, mesajında şu ifadeleri kullandı: "İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını en sert şekilde kınıyoruz. Basın özgürlüğüne duyarlı olduğu iddiasındaki Batılı ülkeleri İsrail hükümetini kınamaya davet ediyoruz. Yüz akımız Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun.” 

İNSANLIK SUÇU

Bakan Çavuşoğlu da saldırıya tepki göstererek "Anadolu Ajansı binasının hedef alınması İsrail saldırganlığının yeni göstergesi. İsrail'in uyguladığı şiddet insanlığa karşı suçtur" dedi.

ABDULHAMİT GÜL’DEN GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

ANADOLU AJANSIMIZA YÖNELİK İSRAİL SALDIRGANLIĞINI KINIYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınadı. 

Çelik, Twitter hesabından yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizin sesi olarak kurulan ve bugün dünyanın dört bir yanında kurduğu ağıyla tarafsız ve doğru haberciliğe öncülük eden Anadolu Ajansımıza yönelik İsrail saldırganlığını kınıyoruz. Anadolu Ajansı, insanlığın 21. yüzyıldaki en büyük dramını, Gazze/Batı Şeria’nın her noktasındaki İsrail zulümlerini, Filistin'de ablukaya alınan insanlığın çığlığını tüm dünyaya aktardığı için Netenyahu yönetiminin vahşi saldırganlığına hedef olmuştur. 

Netenyahu yönetimi, basın özgürlüğüne de açıkça düşman olduğunu bir kere daha tüm dünyaya göstermiş, bu son provakatif girişimiyle milletimizin hafızasına bir kere daha zalim olarak kazınmıştır."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 23:41
banner218