banner116

Hindistan'da PUBG oyunu öldürdü

Hindistan’da PUBG oyununu aralıksız olarak 6 saat oynayan genç kalp krizi geçirerek öldü. Hindistan popüler oyun PUBG'yi bağımlılık yaptığı gerekçesiyle ülkede oynanmasını yasaklamıştı.

Hindistan'da PUBG oyunu öldürdü
banner94
banner26

Hİndİstan’ın Madya Pradeş eyaletinde 16 yaşındaki Furkan Kureyşi adlı çocuk, evinde öğle yemeğinden sonra cep telefonunda son dönemin popüler oyunu PUBG oynamaya başladı. 6 saat boyunca ara vermeden oyuna devam eden Furkan kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

'GELDİĞİNDE NABZI YOKTU'

Kureyşi’ye hastanede ilk müdahaleyi yapan doktor, “Geldiğinde nabzı yoktu. Oyunun heyecanı adrenalin seviyelerinde büyük bir artışa, bu da kalp krizine yol açmış olabilir. Çocuklara bu tür oyunlardan uzak durma çağrısı yapıyorum” dedi.

'ÖĞLE YEMEĞİNDEN HEMEN SONRA OYNAMAYA BAŞLADI'

Kureyşi’nin babası “Furkan öğle yemeğinden hemen sonra oyunu oynamaya başladı ve 6 saat devam etti. Çöküp kalmadan önce çok sinirlenmişti ve diğer oyunculara bağırıyordu” diye konuştu. Furkan’ın ağabeyi de kardeşinin oyuna bağımlı olduğunu, günde yaklaşık 18 saat PUBG oynadığını anlattı ve kardeşinin ölümünden sonra oyunu telefonundan sildiğini söyledi.

ŞİDDETLİ BOYUN AĞRISIYLA ÖLDÜ

Hindistan’da daha önce 45 gün boyunca sürekli PUBG oynayan 20 yaşındaki bir genç de şiddetli boyun ağrıları çektiğini söylemesinin ardından hayatını kaybetmişti. Maharashtra eyaletinde de iki genç, tren raylarının kenarında PUBG oynarlarken tren çarpması sonucu ölmüşlerdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 00:24
banner118