Hem erkeklerin hem de kadınların üst dudaklarında kıl olması çok yaygındır. Stres, yetersiz beslenme veya hormonal dalgalanmalar saçların normalden daha fazla büyümesine neden olabilir. Bu durum oldukça doğal bir süreçtir. Ancak dudak üstünde bulunan bu tüylenmeden rahatsızlık duyanlar için pek çok farklı yolu vardır.

Fenomenler sağlığımızı da çalıyor: Uzmanlardan 7 yanıltıcı bilgi uyarısı Fenomenler sağlığımızı da çalıyor: Uzmanlardan 7 yanıltıcı bilgi uyarısı

Ağda, ustura, ip ve cımbız belli başlı yöntemler arasındadır. Ancak ne yazık ki bu yöntemler geçici çözüm sağladığı kadar acılı bir yöntemdir. Bu noktada dudak üstü tüylerini almak ve çıkmasını azaltmak için doğal yöntemler devreye girer. Yalnızca 2 malzemeyle dudak üstünde bulunan tüylerin çıkma sıklığını önemli ölçüde azaltacaksınız.

ZERDEÇAL VE SÜT

Dudak üstü tüyleri çoğu insan için sorun teşkil eden bir durumdur. Her ne kadar ağda, ip ve ustura gibi yöntemlere başvursak da bu yöntemler etkili sonuç vermez. Ancak evde yapabileceğiniz zerdeçal ve süt maskesiyle yalnızca 1 ay sonunda etkili sonuçlar alabileceksiniz. 1 ay boyunca uyguladığınız zerdeçal ve süt maskesiyle tüylerinizde büyük oranda azalma göreceksiniz.

1 yemek kaşığı zerdeçal tozunu 1 yemek kaşığı sütle karıştırın ve üst dudağa uygulayın. Bu maskeyi yaklaşık yarım saat kadar bırakın. Maske sertleştikten sonra hafifçe ovalayın ve yıkayın. Bunu birkaç hafta boyunca birkaç günde bir yaparak etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yaklaşık 1 ay sonun dudak üstü tüylerinizde azalma olduğunu fark edeceksiniz.