Altılı Masa'nın Ankara'daki görüşme trafiğinin ardından Millet İttifakı toplantısı altı liderin katılımıyla Saadet Partisi Genel Merkezi'nde başladı. Ağır suçlamalarla Altılı Masa'dan ayrılan  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından yeniden Altılı Masa'ya döndü. Akşener, İmamoğlu ve Yavaş için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı önerisini gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu ve Akşener, Saadet Partisi Genel Merkezi önünde sloganlarla karşılandı.

Doğu Perinçek,  Twitter hesabı üzerinden, Akşener'in Altılı Masa'ya dönmesine ilişkin olarak şu paylaşımları yaptı: 

"ABD krize el koydu. Ankara’daki Gizli Karargâh karar verdi. Ankara’da, tıpkı Ergenekon-Balyoz sürecinde olduğu gibi, tertipleri planlayan ve yönlendiren bir Gizli Karargâh kuruldu. Karargâhta yabancı operasyon şefleri ve FETÖ artıkları bulunuyor. (1) 

Doğu Perinçek: Erdoğan'la görüştüm, talebimizi ilettim Doğu Perinçek: Erdoğan'la görüştüm, talebimizi ilettim

Karargâh, kirli elini stadyumların içine kadar uzatıyor ve çeşitli kargaşalık planları tertipliyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener bu karargâhla iletişimlerini, dinlenmeyen mekanlardan kendi kurmaylarına da haber vermeksizin yürütüyorlar. (2) 

Masayı deviren Akşener'e yeni rol. Gladyo Kraliçesi Meral Akşener’e karar tebliğ edildi. Altılı Masayı kurtarma önerisi, masayı deviren Akşener’e yaptırılarak, kendisine onurunu sözümona kurtaran bir rol verildi. (3) 

Meral Akşener, Altılı Masa’dan İyi Parti’nin varlığını sürdürme refleksiyle kalkmıştı. Bu kez ABD’nin dayatmasıyla masaya döndü. (4) 

"İyi Parti açıkta kaldı"

"İyi Parti'nin elinde sıfır kaldı. Altılı Masanın yalnız Cumhurbaşkanı adayı değil, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları da CHP’li oldu. İyi Parti açıkta kaldı. (5) 

İyi Parti'nin HDP-PKK ile ittifakı sürüyor. Bu çözümle Akşener’in partisi HDP ve PKK’nın yanındaki konumunu sürdürdü. İyi Parti’de şimdiden büyük hayal kırıklığı ve itiraz sesleri yükseliyor. İstifa dalgası başladı. (6) 

"İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini paylaşıyor"

İyi Parti'nin kullanım süresi doldu. 

Böylece MHP’yi bölme operasyonuyla kurulan İYİ Parti’nin kullanım süresi dolmuş oldu. Operasyon bitti, operasyon partisi de bitiyor. (7) 

İmamoğlu ve Yavaş'ın iddiaları bitirildi. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na isyanları kontrol altına alındı. İki Belediye Başkanının seçim sonrasında Kılıçdaroğlu’na rakip olma olanakları da yok edildi. (8)

İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini paylaşıyor. İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun atayacağı yardımcı konumlarına razı edilerek, iddiasız konuma itildiler. Atanacak adamlar, atayan adamı kuşatamaz. İki Başkan, Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini paylaşmayı göze aldılar. (9)

"ABD, Altılı Masa'yı şimdilik tamir etti"

ABD, Altılı Masa'yı şimdilik tamir etti. ABD, Altılı Masa'nın dağılması tehlikesini şimdilik bertaraf etmiş oldu. Bayram yapanlar.. FETÖ, PKK ve HDP bayram yapıyor. (10)