Doğalgaz desteği ile ilgili son dakika gelişmeleri merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğal gaz desteğini duyurmuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğal gaz desteği ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Peki doğal gaz yardımı nasıl alınır, kimlere verilecek?


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Doğalgaz desteğinin ayrıntıları gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğal gaz yardımının detaylarını paylaştı. Peki doğal gaz yardımı ne kadar 2022, nasıl alınır?

 

DOĞAL GAZ DESTEĞİ NE KADAR?

Bakan Yanık, , "Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapacağımızı ifade etmiştim. Buna göre hane başına yıllık 450 lirayla 1150 lira arası bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Kömürün iki katından fazla bir hane sayısı bu. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ NASIL ALINACAK?

Doğal gaz desteği için -Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvurular gerçekleştirebilecek.Doğal gaz yardımı PTT kartına destek ödemesi olarak yatırılacak.

 

Türkiye, Karadağ'dan un ithal edilecek Türkiye, Karadağ'dan un ithal edilecek