MHP Germencik İlçe Başkanı Turgay Ulutaş, diploması sahte olduğu iddia edilen CHP'li Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş'in cemiyetlere eczacı ünvanıyla çelenk yolladığı fotoğrafları yayınladı.

MHP Germencik İlçe Başkanı Turgay Ulutaş sosyal medya hesabından Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş'e diploma soruları yöneltti.

Ulutaş paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

"Geçen yaptığım açıklamanın altına benim işim ile alakalı olarak, çobanlığın diploması var mı diye soran muhterem arkadaş. Ben Germencik’te damızlık birliklerine kayıtlı, bin küsur büyükbaş, üçyüz küsur küçükbaş hayvan üreticisinden sadece birisiyim. Senin anlayacağın 1400-1500 çobandan birisiyim. Et üretiyoruz. Süt üretiyoruz. Fakat kendimizi topluma mandıra sahibi, kasap yada mezbahane işletmecisi, veteriner olarak tanıtmıyoruz. 

Nazilli’deki orman yangını büyümeden söndürüldü Nazilli’deki orman yangını büyümeden söndürüldü

Aynı zamanda ziraat odasına kayıtlı incir, zeytin, kiraz üreticisiyim. 2021 yılında Germencik ekonomisine 2 trilyon civarda ekonomik girdi sağlayan 10 bin civarındaki çiftçiden biriyim. Yine biz kendimizi yağ tüccarı ne bileyim incir işletmecisi olarak tanıtmıyoruz. Çiftçiyim çobanım işimlede gurur duyuyorum. Çünkü üretiyorum.

“Germencik Belediye başkanı Fuat Öndeş hangi üniversitenin eczacılık fakültesinden mezun?”
Aksi halde burada bir ünvan gaspı söz konusu değili mi?

Büyük bir özveriyle çalışan eczacılarımızın bu haklarını korumak bağlı oldukları odaların sorumluluğunda değil mi?

Birinci Sınıf Sağlık Hizmetlerinin bir parçası olan Eczacılarımız adına bu kez sayısı 50 küsur olan tüm Eczacılar Odalarına soruyorum.

Eczacılık diplomanı merak eden seçmenlerin var demiştim. Göster şu diplomanı bitsin bu polemik demiştim. Bak ne güzel pozların var."

1d551cf0-f635-4ccd-bc77-00ae6df5e922

5c9b1a35-eb79-4d41-b74e-bc8578eda7ba

2bd66fe2-572d-4b04-97af-bb20bdf44900