• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Din görevlileri şikayetçi

  24.07.2008 11:15
  Türk Diyanet vakıf-Sen Aydın Şubesi Başkanı Nadir Baylar yaptığı açıklamada din görevlilerinin en kısa zamanda Teşkilat Kanununa sahip olmaları gerektiğini belirtti.
  Din görevlileri şikayetçi
  Din görevlileri şikayetçi Din görevlileri şikayetçi Din görevlileri şikayetçi

  Türk Diyanet vakıf-Sen Aydın Şubesi Başkanı Nadir Baylar yaptığı açıklamada din görevlilerinin en kısa zamanda Teşkilat Kanununa sahip olmaları gerektiğini belirtti. Ülkedeki din görevlilerinin 30 yıldır teşkilat kanunundan yoksun olarak hizmet ettiklerini belirten Nadir Baylar, bu durumun diğer kamu çalışanları ile aralarında adaletsizlik yarattığının altını çizdi.
  Her yasama döneminde din görevlilerinin Teşkilat Kanununun çıkacağına dair siyasilerin kendilerine sözler verildiğini söyleyen Türk Diyanet Vakıf-Sen Aydın Şubesi Başkanı Nadir Baylar “Ama bu sözler yasama yılı sonunda unutuluyor. Kapatma davasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girecek, bunun anlamı yasanın başka bir yasama döneminde çıkmasını beklememiz. Ülkenin yoğun gündemi içinde bizlere ne zaman sıra gelir onu bilemiyoruz” dedi. Din görevlilerinin Teşkilat yasalarının olmamasından dolayı önlerini göremediklerini belirten Nadir Baylar “Türkiye"de 100 bin din görevlisi var. Köydeki bir imam aynı öğretmenler gibi kaç yıl sonra nerede görev yapacağını bilmeli. Bunun yapılması halinde hiçbir din görevlisi siyasetçilerin peşine düşüp tayin yaptırma telaşını yaşama gereği duymaz” diye konuştu.
  Din görevlilerinin diğer kamu çalışanları gibi tatil kullanma olanakları olmadığını vurgulayan Nadir Baylar “Din görevlileri kışın çocuklarının eğitimleri, yaz mevsiminde de yaz kursları sebebi ile tatil yapamıyorlar.Bu durumda adil olan din görevlilerine ek ödemeler yapmaktır. Ayrıca kırsal kesimlerde çalışan din görevlilerine mahrumiyet ödemesinin yapılması buralarda görev yapan arkadaşlarımızın bir nebze olsun maddi olarak rahatlamasına yardım eder” ifadelerini kullandı

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim