Fenerbahçe'nin sezon başında Hull City'ye kiraladığı Yunan oyuncu Dimitrios Pelkas yeni sezonda yepyeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek olan oyuncunun Hull'da kalması da beklenmiyor.

Bonservisi Fenerbahçe'de olan Dimitrios Pelkas, sezonu Championship ekibi Hull City'de kiralık olarak geçirdi. 29 yaşındaki oyuncu İngiltere'de 26 maça çıkıp 2 gol 1 asistle oynadı ve parlak bir dönem geçiremedi.

Fenerbahçe'deki ilk sezonu hariç beklentilerden uzak kalan Yunan oyuncu, Takvim'deki habere göre sarı lacviertlilerden yeni bir teklif alamayacak.Sözleşme uzatma opsiyonunu kullanmayacak olan Fenerbahçe, oyuncuya bonservisini verecek.

Yaz ayında boşa çıkacak olan Pelkas'a Süper Lig'den yoğun bir ilgi olması bekleniyor. Fenerbahçe'deki ilk sezonunu referans alan birçok Anadolu ekibi ve İstanbul takımı, Pelkas'a teklif sunacak.

Tecrübeli hücumcu İngiltere'de olmaktan mutlu olduğunu ve kalabileceğini açıklamıştı. Uygun bir teklif gelmemesi halinde Ada'ya veda edecek olan Pelkas, Türkiye'ye veya Yunanistan'a dönecek.

Fenerbahçe'deki ilk sezonunda 42 maça çıkıp 10 gol 8 asistle yıldızlaşan oyuncu, sonraki sezon daha az süre almış ve 33 maçta 5 golde kalmıştı. Tecrübeli oyuncu tribünlerden tepki de görünce ayrılmıştı.

Kariyerinde Yunanistan, Türkiye, Portekiz ve İngiltere'de oynayan 29 yaşındaki futbolcu, yeni takımını bildiği liglerden birinden seçecek.