• BIST 97.955
 • Altın 218,959
 • Dolar 5,3310
 • Euro 6,0607

  Didim’de Hayvanseverler Artan Şiddete Dikkat Çekti

  12.01.2018 18:01
  Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği üyeleri, düzenledikleri basın açıklamasıyla ilçe genelinde sokak hayvanlarına yönelik şiddete dikkat çekti.
  Didim’de Hayvanseverler Artan Şiddete Dikkat Çekti
  Didim’de Hayvanseverler Artan Şiddete Dikkat Çekti Didim’de Hayvanseverler Artan Şiddete Dikkat Çekti Didim’de Hayvanseverler Artan Şiddete Dikkat Çekti

  Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği üyeleri merkez camii önündeki yaptıkları basın açıklamasıyla sokak hayvanlarına yönelik şiddete olaylarını protesto etti.

  Ellerinde pankart ve dövizlerle basın açıklamasına katılan hayvanseverler adına basın açıklamasını Dernek Başkan yardımcısı Şengül Güz tarafından okundu.

  Güz, yaptığı açıklamada; “Hayvanlara uygulanan şiddet, insanlara yapılan şiddetin ön habercisidir. Şiddet, çocuk yaşlarına kadar inmiştir. Kadına karşı, aile içi cinayetleri, masum ve savunmasız hayvanlara karşı şiddet olayları artmıştır. Didim’de yaşanan hayvanlara şiddet olayları vicdanlarımızı rahatsız etmiştir. Etmektedir. Didim ilçemizde de hayvana şiddet olayları düşündürücü şekilde artmıştır. Suçla mücadelenin ilk basamağı olan hayvanlara yönelik istismar, ihmal, vahşet, ve her türlü kötü muamele tüm kurumlarca önemle değerlendirilip, ‘’şiddet eğilimi önceden saptanmalıdır. Bugün hayvana şiddet uygulayan kişi, yarın da çocuğumuza ,yaşlılarımıza şiddet gösterebilir. Gözünüzü kapamayın. Orman Su İşleri Müdürlüğüne şikayet edin. Sizin ve çevrenizdeki insanların ifadelerine dayanarak olay ve kişi hakkında incelemelerle idari işlem yaptırılmasını sağlayın. Hayvana şiddet kişi veya kurumlardan gelebilir... Şiddet nereden gelirse gelsin karşısında durun, sesinizi yükseltin. Kendiniz müdahale edemiyorsanız ihbar edin, hayvanların hakkını arayın ve olayın takipçisi olun. Bizler işbirliği ve yardımlarınızı bekliyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim