2023-2025 dönemine ilişkin yol haritası niteliği taşıyan orta vadeli programla kurumların bütçeleri şekillendi. Vatandaşa 'şükür' çağrısı yapan Diyanet’in ödenekleri yedi bakanlığı geride bırakacak.

Ekonominin 2023-2025 dönemine ilişkin yol haritası niteliği taşıyan orta vadeli programla kurumların bütçeleri de şekillendi. Diyanet İşleri Başkanlığı, kendisine ayrılan 35.9 milyar TL ödenek ile 7 bakanlığın bütçesini geride bırakacak.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre, en büyük bütçe yine Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda olacak. Bakanlığın ödenek tavanı 2,1 trilyon TL olarak belirlendi. Cumhurbaşkanlığı’nın bu yılki toplam bütçe ödeneği 4,1 milyar TL’ydi. Cumhurbaşkanlığı’nın gelecek yılki ödeneği 6,6 milyar TL olarak belirlendi.

Banka kartı ve kredi kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 16 arttı Banka kartı ve kredi kartları ile ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 16 arttı

Adalet Bakanlığı’nın bütçesi 72,3 milyar TL’ye, Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçesi 182,7 milyar TL’ye çıkacak. İçişleri Bakanlığı’nın ödeneği 32,6 milyar TL’ye, Dışişleri Bakanlığı’nın 16,7 milyar TL’ye, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2,1 trilyon TL’ye, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 435,3 milyar TL’ye, Sağlık Bakanlığı’nın 292,3 milyar TL’ye çıkacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesi 80,2 milyar TL’ye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi 160,3 milyar TL’ye inecek, Ulaştırma Bakanlığı’nın 52,2 milyar TL’ye, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bütçesi de 14,9 milyar TL’ye inecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi ile gelecek yıl da birçok kurumu geride bırakacak. Bu yılki bütçesi 22,9 milyar TL olan Diyanet’e gelecek yıl için 35,9 milyar TL ödenek ayrıldı. Diyanet bu bütçesiyle İçişleri, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği, Ticaret olmak üzere toplam yedi bakanlığı geride bırakacak.