• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Dereceye girenler belirlendi

  24.03.2009 15:15
  Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “16. Ağız ve Diş Sağlı Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrenciler belirlendi.
  Dereceye girenler belirlendi
  Dereceye girenler belirlendi Dereceye girenler belirlendi Dereceye girenler belirlendi

  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'nce Ağız ve Diş Sağlı Etkinlikleri kapsamında “16. Geleneksel Resim ve Şiir Yarışmasının” düzenlendiğini söyledi. Yarışmaların ilköğretim okullarının birinci kademelerinde okuyan öğrencilere ağız ve diş sağlığının yaşamdaki öneminin vurgulanması, diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması ve bilincin aşılanması için yarışmaların düzenlendiğini belirten Tırpancı, “Müdürlüğümüzce düzenlenen ağız ve diş sağlığı konulu yarışmalara 1053'ü resim ve 194'ü şiir kategorisinde olmak üzere 1247 öğrencinin katıldı. Amacımız çocuklarımızı resim ve şiir ile yarıştırarak ödül ve hediyeler vermek değil; konuyu gündemde tutarak çocukların bilinçlendirilmesini ve bu güzel alışkanlıklarının ömür boyu kazanılmasını sağlamaktır. Ayrıca bu yarışmayla çocuklarımızın kültür ve sanat etkinlerine katılımını sağlamak oluşturmacı çabalarını desteklemek, kendilerine özgürce ifade etmelerine fırsat vermek de hedeflemiştir. Tüm öğrencilerimizi ağız ve diş sağlığına önem vermelerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.
  Yapılan değerlendirmeye göre; resim dalında Gazipaşa İlköğretim Okulu"ndan Aleyna Bircan birinci, Halidehatun İlköğretim Okulu'ndan İlayda Karaca ikinci ve İncirliova Hürmüs Ayaydın İlköğretim Okulu'ndan Emel Evci de üçüncü oldu. Şiir kategorisinde ise Çine Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndan Merve Nur Metin birinci, Mustafa Kiriş İlköğretim Okulu Özge Toksoy ikinci ve Yedi Eylül İlköğretim Okulu'ndan Büşra Çağlar da üçüncü seçildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere 31 Mart gününde Aydın Valisinin katılımı ile Aydın Devlet Hastanesi"nde düzenlenecek törende ödüllerinin verileceği kaydedildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim