EN AZ ÜÇ GÜN YETECEK KADAR

Öncelikle donanımlı bir ilk yardım çantası olmazsa olmaz. Ayrıca araç içinde olsanız da arabanızı sürekli çalıştıramayacağız için üşürsünüz. Bunun için beraber yaşadığınız kişileri de dikkate alarak bagajınızda muhakkak uyku tulumları, battaniyeler (elektrikli de olabilir), kazaklar, bereler, botlar ve kabanlar bulunmalı. Ayrıca en azından üç gün yetecek kadar pet şişe su, bisküviler, krakerler ve bozulmayacak yani konserve yiyecekler de stoklamalısınız.

YEDEK İLAÇLAR

Yine tok ve dinç tutması için leblebi, kuru üzüm, fındık gibi kuruyemişler de bulundurmanızda fayda var. Öte yandan böyle durumlarda açık eczane bulunan ama ihtimaline karşılık ilaç yedeklerinizi de koymayı unutmayın. Deprem sırasında hızla evden çıkarken cüzdanınızı yanınıza almamış olabilirsiniz. Acil ihtiyaçlar için arabanızda bir miktar da nakit para bulundurun.

KAMERA VE AKÜ ŞARJ CİHAZI ÖNEMLİ

Dışarı ile bağlantı kurmanızı sağlayacak ve araçta sizi yarı yolda bırakmayacak bazı cihazlar da aracınızda hazır tutulmalı. Bunlar neler mi? Sıralayalım...

360 DERECE ARAÇ KAMERASI

Bu sayede aracın seyir halinde görüntüsünü kaydedebiliyor hatta anlık olarak uzaktan da izleyebiliyorsunuz. Ayrıca kaza ya da hırsızlık gibi durumlar kayıt altına alınıyor.

POWERBANK

Böyle durumlarda şarj en önemli ihtiyaçlar arasında geliyor. Onun için arabanızda her zaman yüzde 100 dolu en az iki adet yedek taşınabilir hızlı şarj cihazı bulunmalı.

ARAÇ ŞARJ CİHAZI

Araçlardaki çakmak çıkışından kullanılabilen bu cihazlar, tüm telefon ve tabletler için uyumlu.

PORTATİF JENARATÖR

Elektronik cihazlarınızı şarj edebilmek ve bazı ışık kaynaklarına enerji sağlayabilmek için önemli.

YANGIN TÜPÜ

Aracınızda zaten bulunması gereken yangın tüpünün son kullanma tarihini kontrol edin. Ayrıca lastik patlamasına karşı kriko ve bijon anahtarı kesin olmalı.

ARAÇ TİPİ ELEKTRİKLİ BATTANİYE (12-24 V)

Pamuklu kumaştan üretilen yeni nesil battaniyeler, uyku esnasında ideal vücut sıcaklığını koruyor.

AKÜ ŞARJ CİHAZI

Akünüz bittiğinde onu şarj edecek bu cihaz da hayati önem taşıyor.

İstanbul'da Kar kapıya dayandı: Donacağız İstanbul'da Kar kapıya dayandı: Donacağız

ÜÇGEN REFLEKTÖR

Cadde kenarında karanlıkta beklemeniz gereken durumlara karşı olmazsa olmaz.

ARAÇ ÜSTÜ BAGAJ

Aracınıza yer kazandırmak için bir araç üstü port bagaj yaptırabilirsiniz.

EL FENERİ

Karanlığa karşı yedek pilleri ile beraber hiç bir zaman eksik edilmemeli.

DHA