Kilimli ilçesi sabah saatlerinde kömür taşıyan yük treni, sahil yolu mevkiinde raylarda yürüyen demans hastası Şükran Bayhan’a çarptı.

Makinistin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede, trenin yaklaşık 10 metre sürüklediği kadının hayatını kaybettiği belirlendi.

ANNESİNE BAKMAK İÇİN TAYİNİNİ İSTEMİŞ

Durum, kadının oğlu Cankurt Bayhan’a haber verildi. Bayhan’ın da sabah saatlerinde evden çıkan annesi için kayıp ihbarında bulunduğu ve komşularıyla birlikte sokaklarda kadını aradığı öğrenildi.

Olay yerine gelen Cankurt Bayhan, annesini teşhis ederken, olayın da üzüntüsünü yaşadı. Cankurt Bayhan, annesini tren yolunda görmüş olma ihtimali olan kişilerin polise ihbarda bulunmamış olmasına tepki gösterdi.

Makam araçlarında değişiklik: TOGG dönemi başlıyor Makam araçlarında değişiklik: TOGG dönemi başlıyor


Şükran Bayhan

Gaziantep’in Nizip ilçesinde öğretmen olduğu öğrenilen Cankurt Bayhan’ın hasta annesine bakmak için Zonguldak’a geldiği öğrenildi. Cankurt Bayhan'ın annesinin yanında olmak için tayinini Zonguldak'a aldırmak istediği ancak olumsuz yanıt aldığı öğrenildi.

Emekli Kilimli Halk Eğitim Merkezi Müdürü olan Şükran Bayhan'ın cansız bedeni cumhuriyet savcısının incelemesi sonrası Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, makinist ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.  

Editör: Oğuzhan Oduncu