İsrail'in Refah'ta çadırkente düzenlediği saldırıya dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor. Saldırının ardından 1.4 milyon yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı Refah'a dikkat çekmek için söylenen "All Eyes On Rafah" (Tüm gözler Refah'ta) yazılı şablon hikâye, Instagram'da 37 milyondan fazla paylaşıldı. Türkiye'den birçok ünlü de bu katliama sessiz kalmadı... Önceki akşam bir davete katılan Defne Samyeli'nin sözleri ise tepki çekti.

"ÇOCUKLAR ÖLMESİN' DEMEK SON DERECE YÜZELSEL"

Tehlike kapıya dayandı! İzmir'de bugün kimse dışarı çıkmadı Tehlike kapıya dayandı! İzmir'de bugün kimse dışarı çıkmadı

Defne Samyeli Magazin Burada muhabirinin "Refah'ta bir katliam yaşandı bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şöyle cevap verdi: 

"Bu sorunun da bu soruya verilen bütün cevapların da tribünlere oynamak olduğunu düşünüyorum. Bu konu on yıllardır devam eden altında çok farklı dinamiklerin olduğu bir konu. Taraflar konusunda haklı haksız demek, siz mikrofonu uzattığınızda iki satır 'çocuklar ölmesin, gözyaşları dinsin. Savaş olmasın barış olsun' demenin son derece yüzeysel günü kurtarmaya yönelik olduğunu düşünüyorum."

"Elbette ki dünyada insanların katledilmesi kimsenin huzur içinde izleyebileceği bir şey değil. Bu dünyada sistem böyle olduğu müddetçe bizim askerlerimiz, ordularımız, silahlarımız olduğu müddetçe barışın olacağını düşünmek de son derece safça bir yaklaşım. Bu konuyu sabaha kadar konuşup tribünlere oynayıp içimizi rahatlatmış oluruz. Ben böyle düşünmüyorum."

Defne Samyeli sözlerinden dolayı sosyal medyada gündem oldu.