Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Aydın'da bulunan cezaevlerine kütüphane kurulması için kitap bağışlama kampanyası başlattı. Aydın Adliyesi önünde tanıtımı yapılan kampanya tanıtımına Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker ve cezaevi yetkilileri katıldı. 15 Şubat'a kadar sürecek olan kampanya kapsamında Aydın'ın belirli bölgelerinde kurulan stantlarla kitaplar toplanacak. Kampanya hakkında bilgi veren Eker, "Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu kitap kampanyası kapsamında bir aradayız. Ceza evinde bulunan hükümlülerimizin, tutuklularımızın ıslahı etme amacına yönelik olarak başlatılmış bir faaliyet. Bu kampanyamız 15 Şubat’a kadar devam edecek. Adliyede ve Form AVM’de stant kurduk. Tüm Aydınlıları kitap bağışlamaya davet ediyoruz. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Katkılarından dolayı Kültür ve Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz" dedi.

Kampanya kapsamında cezaevlerindeki bir değerlendirme kurulunun bağışlanan kitapları inceleyeceğini söyleyen Eker," Her türlü yayını kabul ediyoruz. Kitap müstehcen içerilik taşımadığı sürece niteliğinin geniş bütün kitapları vatandaşlarımız bağışlayabilir. Adalet Bakanlığımız zaman zaman kampanyalar yapıyor. 2021 yılında da kitap kampanyası yapılıp bir ay bu süreç sürmüştü. Cezanın caydırıcılığının yanında ıslahı etme yönü de var. Yani hükümlü, tutuklu ceza evinden çıktıktan sonra topluma faydalı olma ve sosyalleşmesi noktasında 5275 sayılı yasanın 3. Maddesinde belirtilen hususta topluma yararlı olmaları için bakanlığımız zaman zaman bu tür kampanyalar yürütüyor. Daha önce yapılan kampanyalarda binlerce kitap bağışı yapıldı. Ceza evimizin kütüphanesi zenginleştirildi. Şimdi de bu kapsamda ikinci bir kampanya başlatıldı. 15 Şubat’a kadar bu kampanya sürecek. Umarım yararlı olur. Halkımızın da duyarlı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Nazilli’de 5 tır ve 2 kamyon dolusu yardım malzemesi toplandı Nazilli’de 5 tır ve 2 kamyon dolusu yardım malzemesi toplandı

92e6c978-9b28-4452-b770-036cac9c4762