Sivrisinek ve kene birçok insanı tedirgin edebiliyor. Çünkü özellikle gece uykusunda insanları rahatsız edebilen sivrisinek, uyku bölünmesine sebep olabiliyor. Ayrıca kene tutunması, ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor. Bu nedenle hem kene hem de sivrisinekten kurtulmanın yolu pek çok insan tarafından araştırılıyor. Öte yandan bu noktada bir koku, onlardan kurtulmanın çözümü adeta belli oldu dedirtebiliyor.

KENE VE SİVRİSİNEKTEN KURTULMANIN YOLU

Kene ve sivrisineklerin lavanta kokusundan hoşlanmadıkları söyleniyor. Bu nedenle lavanta kokusu sıkılması, sivrisinek ve keneleri uzaklaştırma konusunda faydalı olabilir. Bunun sonucunda ise, lavanta kokusu sıkan adeta keyfine bakıyor bile denilebiliyor.

Öte yandan lavanta kokusu yüzde 100 sonuç vermeyebilir. Ayrıca bazı kişilerde lavanta alerjen etki oluşturabilir. Bu nedenle kullanılmadan önce dikkatli olunması öneriliyor.

Halı yıkatma fiyatı cep yakıyorken bu tüyo 10 numara iş yapıyor! Bulaşık tabletiyle ilk günkü haline dönüyor Halı yıkatma fiyatı cep yakıyorken bu tüyo 10 numara iş yapıyor! Bulaşık tabletiyle ilk günkü haline dönüyor

DİĞER YÖNTEMLER

Kene ve sivrisineklerden zarar görmemek için ormanlık gibi bölgelere gidildiğinde kapalı kıyafet giyilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca pantolon paçalarının çorapların içine sokulması öneriliyor.

Öte yandan kene tutunması gerçekleştiyse, mutlaka erken teşhis ve müdahale için uzman bir doktora danışılması öneriliyor.

Bunun yanı sıra sivrisinekleri uzaklaştırmak için sirke de tercih edilebilir. Nitekim sirke kokusu, onları uzaklaştırma konusunda faydalı olabilir.