Bulaşık makinesi temiz olursa bulaşıklar da temiz olur. Bulaşık makinesi kokusu özellikle en muzdarip olunan konulardan biri. Birçok insan bu kokuyla baş etmek için limon kullanıyor.

Evde başlıca temizlik ürünlerinden biri hâline gelen limon, mutfakta kötü kokuların güçlü silahı. Özellikle bulaşık makinesine limon koyulduğunu sık görürüz. Peki, ama neden?

BULAŞIK MAKİNESİNE NEDEN LİMON KOYULMALI?

Limon, antimikrobiyal özellikleri sayesinde günlük birçok sorunu çözmek için kullanılır. Taze sıkılmış limonun yarısını çöpe atmak yerine bulaşık makinesine koyarak değerlendirebilirsiniz.

Demlenmiş kahveyi banyo öncesi sprey gibi sıkın; Bir malzeme daha ekleyince saç telleri halat gibi kalınlaşıyor Demlenmiş kahveyi banyo öncesi sprey gibi sıkın; Bir malzeme daha ekleyince saç telleri halat gibi kalınlaşıyor

Limon kirli bulaşıkları temizler. Tek ihtiyacınız olan kullanılmış veya kullanılmamış yarım limon. Bu, bulaşık makinenizi ferahlatacak ve kötü kokulardan kurtulacaktır.

LİMON MAKİNEYE NASIL KOYULUR?

Makineyi doldururken yarım limonu sepete veya program sırasında hareket edemeyecekleri bir yere koyun. Genellikle kullandığınız deterjanları ekleyin ve programı başlatın. Limon makineyi temizler ve makinenin güzel kokmasını sağlar.