Podyum dünyasının efsane isimlerinden Cindy Crawford, dört yıl evli kaldığı ünlü oyuncu Richard Gere hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı

Emekli manken Cindy Crawford, 1991 – 1995 arasında ünlü oyuncu Richard Gere ile evlilik yaşamıştı. Çift, ayrıldıklarından bu yana birbirleri hakkında sessiz kalmıştı.

Bu kuralı bozan Cindy Crawford, 'The Super Models' isimli belgeselde evliliğine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cindy Crawford, "Sanıyorum tanıştığımızda 22 yaşındaydım. O daha yaşlıydı, bu yüzden farklı bir çevreye girmiştim ve artık aynı moda şeyleri yapmıyordum" dedi.

Cindy Cindy Crawford, boşanmalarında mesafenin de önemli bir rol oynadığını söyledi.

Emekli manken, "Birlikte yeterince zaman geçirmedik ve bundan eşit derecede sorumluyuz. Birbirimizi sadece bir gece görmek için Paris’ten Los Angeles’a uçmamızın yeterli olacağını düşündük ama değildi" ifadelerini kullandı.

Cindy Crawford, ilişkileri boyunca 'nasıl ünlü olunacağı' da dahil olmak üzere Richard Gere'dan çok şey öğrendiğini itiraf etti.

Crawford, 20 Şubat 1966 tarihinde DeKalb, Illinois, ABD’de dünyaya geldi. Tam adı Cynthia Ann Crawford’dur. DeKalb Lisesini 1984 yılında tamamladıktan sonra Northwestern Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandı, ama üniversite eğitimine sadece bir yarıyıl devam edebildi.

16 yaşında başladığı fotomodellik yüzünden okulu bırakarak 1985 yılında Chicago'da fotoğrafçı Victor Skrebneski ile çalışmaya başladı.

Acun Ilıcalı: İnanın kızlarımı bile göremiyorum Acun Ilıcalı: İnanın kızlarımı bile göremiyorum

1986 yılında New york’a taşınarak Manhattan'a yerleşti. 1989 ile 1995 seneleri arasında MTV'nin “House of Style” programında hosteslik yaptı.

Gianni Versace, Escada, Revlon, Ink, Omega, Maybelline ve Clairol markalarının yüzü olan Cindy Crawford, 1980'ler ve 1990'lar boyunca tüm dünyada tanındı. Moda evi Channel’in en iyi 5 süpermodeli oldu. Diğerleri Naomi Campbell, Christy Turlington, Linda Evangelista ve Claudia Schiffer’dur.

1995 yılında “Fair Game / Dürüst Oyun” ilk sinema filminde William Baldwin ile beraber başrolde oynadı. Cindy Crawford, mobilya tasarımlarını "Cindy Crawford Home Collection" adıyla piyasaya sundu.