Twitter'a yeni gelen Bookmark özelliği Twitter'a yeni gelen Bookmark özelliği
Google Chrome temelli Chromium tarayıcısının geliştiricileri, kullanıcıların mevcut sekmeleri hızlı bir şekilde kapatmasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyorlar. Yapılan kod değişikliği ile Chrome, sekme çubuğundaki başlığa çift tıklama yaparak mevcut sekmeleri kapatma imkanı sunacak. Bununla birlikte Microsoft Edge ve Vivaldi gibi bazı tarayıcılarda da benzer bir işlevin zaten var olduğunu ve açıkçası Google’ın bu konuda biraz geride kaldığını da belirtmek isteriz.

Halihazırda, Chrome kullanıcıları, sekmeleri kapatmak için X simgesini, Ctrl (veya Cmd) + W klavye kısayolunu veya fare orta düğmesini kullanabiliyorlar. Fakat yeni özellik sayesinde kullanıcılar daha hızlı ve pratik bir şekilde sekmeleri kapatabilecekler. Nitekim birçok insan, çift tıklamanın bu saydığımız her iki yöntemden de çok daha pratik olduğunu düşünüyor.

Google Chrome, dünya genelinde en popüler web tarayıcılarından biri, hatta birincisi. Bu nedenle, tarayıcının daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için küçük özelliklerin eklenmesi oldukça önemli.

Henüz güncelleme yayınlanmadığından, bu özelliği kullanmak için bir süre daha beklemek gerekiyor. Ancak, hemen bu özelliği kullanmak isteyenler, üçüncü parti eklentiler kullanarak mevcut seçenekleri değiştirebilirler. Double Click Closes Tab gibi bazı eklentiler, sekmeleri daha hızlı kapatabilmenizi sağlayan seçenekler sunacaktır. Ancak eğer aceleniz yoksa, bir süre daha bekleyip orijinal özellikleri beklemeniz daha doğru olabilir.