Gazete Duvar'dan Gizem Örnek'in haberine göre 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi 2024-2029 seçim dönemi birinci dönem olağan toplantısı birinci birleşimi Başkan Mustafa Bozbey başkanlığında ilk kez toplandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya 106 meclis üyesinden 105’i katıldı.

Meclis Toplantısı’nın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yeni dönemde seçilen belediye başkanı ve meclis üyelerini tebrik etti. Bursa’daki 17 ilçenin Belediye Başkanı’na çağrıda bulunan Bozbey, “El ele vererek Bursa’ya yakışır bir dönemi hep birlikte yaşamaya davet ediyorum” dedi.

Bozbey, “Bursa'daki 17 belediye başkanımız da bizim belediye başkanımızdır. 17 belediye başkanımızın tamamını iş birliği yapmaya ve el ele vererek Bursa'ya yakışır bir dönemi hep birlikte yaşamaya davet ediyorum. Farklı dünya görüşlerine sahip olabiliriz, farklı siyasi görüşlere de sahip olabiliriz ama eminim ki buradaki herkesin tek amacı var o da kentimize ve ülkemize hizmet etmektir. Bu nedenle Meclis'te yer alan bütün partilerin burada uyum içinde çalışacağına kesinlikle inanıyorum. Kimsenin iyi niyetinden de şüphemiz yok elbette hatalarımız olacak, birbirimizi uyarmak yanlışın düzeltilmesini sağlamak da bu halka karşı Bursalılara karşı sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

'KATILIMCI, ADİL, HESAP VEREBİLİR BİR YÖNETİM'

Bursa’ya faydalı olabilmek adına adil ve hesap verebilir yönetim anlayışıyla Bursa’yı yöneteceklerini söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, şunları söyledi:
“İnanıyorum ki yeni dönemde el ele, omuz omuza vereceğiz ve güzel Bursa’mıza faydalı hizmetler sunacağız. Katılımcı, adil, hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile Bursa’mızı birlikte yöneteceğiz. Bursamızın her noktasına aynı hizmeti götürmek önceliğimiz, şeffaflık temel ilkemiz olacak. Ortak akılla ortak çözümler üreterek süreci hep birlikte yöneteceğiz Bursa’mız için birlik olmak zorundayız. Bu şehrin çocuklarına, gençlerine, kadınlarına, erkeklerine, doğasına, tarihine, kültürüne maneviyatına geçmişine ve geleceğine olan sorumluluğumuzu asla unutmayacağız. Herkesin özel hayatına saygı duyan bir anlayışı hakim kılarak bütün Bursa'mızı gülümseteceğimize söz veriyorum. Kentimizin tamamına eşit ve adil hizmeti için çok çalışacağımıza söz veriyorum. Vatandaşlarımızın yanında olacağımıza söz veriyorum. Zor durumda olanın, engelli bireylerimizin, çocukların, kadınların, gençlerin, sokaktaki can dostlarımızın hep yanında olacağıma söz veriyorum. Güzel tablomuzun beş yıl boyunca sürmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yeni dönem ilk oturumunda, Mecliste başkan vekillikleri, encümen üyelikleri ve ihtisas komisyonları için oylamalar yapıldı.

MetroPOLL Araştırma anketinden AK Parti'ye kötü haber! MetroPOLL Araştırma anketinden AK Parti'ye kötü haber!

SUYA YÜZDE 25 İNDİRİM VE TÜRKÇE TABELA KARARI

Yapılan seçimlerin ardından Başkan Bozbey, Meclis'e sunduğu suya yüzde 25 indirim uygulanması ve tabelalarda bulunan yabancı dillerdeki yazıların Türkçe olması konusunda verdiği önergeler oy birliğiyle kabul edildi. Suya yapılan indirim 1 Mayıs 2024'ten itibaren geçerli olacak.