CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, yakınlarını işe yerleştirerek Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden maaş aldığı ortaya çıktı.

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, yakınlarını işe yerleştirerek Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni adeta çiftliğine çevirdi. Hikmet Saatçi'nin oğlu Özgür Saatçi ve kızı Merve Saatçi Büyükşehir Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Hikmet Saatçi'nin damadı Ufuk Serdar Özmen de Aydın Büyükşehir Belediyesinde Fen İşleri Daire Başkanı olarak çalışıyor. Özmen'in damat olmadan önce kurumda çalıştığı bilinirken, Hikmet Saatçi'nin gelini Banu Peker Saatçi CHP döneminde Bozdoğan Belediyesi'nde memur yapıldı. Skandal bununla da kalmadı. İl Başkanı Hikmet Saatçi İl Başkanı olmadığı dönemlerde kendisini belediye şirketine yönetim kurulu üyesi yaptırarak huzur hakkı aldığı ortaya çıktı.

İşte gazetenin haberine göre belediyede birden çok maaş alan o isimler:

Nazilli’de ÖR-KOOP’un yatırımları sürüyor Nazilli’de ÖR-KOOP’un yatırımları sürüyor

Öte yandan Beşiktaş Belediyesi'nden Aydın ASKİ Genel Müdürlüğü Mali Hizmetler Daire Başkanı yapılan Egemen Emre Beşli, Ege ET A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak da maaş alıyor. Emre Beşli'nin eşi Melisa Tunçay Beşli de Aydın ASKİ Genel Müdürlüğü'nde çalışıyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne Daire Başkanı yapılan Sinan Yamen, Ege Et A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak bir maaş da buradan alıyor. Ağabeyi Ertuğrul Yamen ise Genel Sekreter olarak görev yapıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden emekli olduktan sonra İstanbul'a yerleşen Nermin Canyurt İmar A.Ş.'den hala maaş almaya devam ediyor.

ASKİ'nin Genel Müdür Vekili Hakan Olgaç’ın Aybel A.Ş Yönetim Kurulu üyesi olarak atanarak çifte maaş alıyor.

Ümit Erkan ise, İmar A.Ş ve AY Jeotermal A.Ş.'de Genel Müdür olarak görev yapıyor.

Genel Sekreter Yardımcısı yapılan Bülent Bozbaş belediye şirketi Aysera A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak atanarak çifte maaş alması sağlandı.

Önder Yeğen, Aydın Belediyesi'nin Büyükşehir kapsamına alınmasıyla Genel Sekreter, daha sonra bu görevden ayrılarak müfettiş olarak görev aldı. Aysere A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Yolsuzlukları soruşturması gereken ve Teftiş Kurulu'na başkan yapılan Yeğen'in eşi Zahra Duygu Yeğen de yolsuzlukları araştırması için iç denetçi yapıldı.

Aydın ASKİ Genel Müdür Yardımcılığı yaparken emekli olarak İstanbul'a yerleşen Nermin Canyurt da Aydın Büyükşehir Belediyesi şirketi Ege Et A.Ş.'den de bir maaş alıyor.

Alaattin Özçelik, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde ASKİ Genel Müdürlüğü'nün dışında Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak da görev aldı. Bunun yanında belediye şirketi İmar A.Ş de yönetim kurulu üyesi olarak maaş aldı. Aydın Büyükşehir Belediyesinde Çevre Koruma Dairesi ile Gençlik ve Spor Daire Başkanı olarak görev yapan İbrahim Gürdal, aynı zamanda İmar A.Ş.'ye yönetim kurulu üyesi oldu.

Serdar Adanır, Aydın Büyükşehir Belediyesinde İtfaiye Daire Başkanlığı yaparken yaş haddinden emekli oldu. Adanır'ın emekli olmasına rağmen Belediye şirketi üzerinden koordinatör yapıldığı ve yüklü bir maaş aldığı öğrenildi. Emekli maaşını yanında koordinatör maaşı da alan Adanır'ın aynı zamanda Aybel A.Ş şirketine yönetim kurulu üyesi yapılarak 3. maaşı alması sağlandı. Eşi Dilek Adanır'ın ile kendi adını taşıyan oğlu Serdar Adanır'ın belediyeden maaş aldığı ortaya çıktı.

Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter Yardımcısı olan Zafer Uçar, ikinci maaşı alması için Aybel A.Ş de yönetim kurulu üyesi yapıldı. Gökçen Çavuşoğlu, Özlem Çerçioğlu'nun sekreteriyken istisnai kadrodan devlet memuru yapıldı. Gökçen Çavuşoğlu kariyer basamaklarını hızla tırmanarak ardından Daire Başkanı oldu. Bununla da kalmayan Gökçen Çavuşoğlu belediye şirketi Ay Jeotermal A.Ş'ye yönetim kurulu başkanı oldu.

Mehmet Volkan Zeytin, Aydın Büyükşehir Belediyesine Mali Hizmetler Daire Başkanı yapıldı. Zeytin ikinci maaş alsın diye AY Jeotermal şirketine yönetim kurulu üyesi yapıldı. Volkan Zeytin'in eşi Sevtap Zeytin' de belediye şirketinden işe girdi. CHP'li Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun özel kalem müdürlüğünü yapan ve daire başkanı olarak da atanan Tahir Olçum ikinci bir maaş için Ay Jeotermal Şirketine yönetim kurulu üyesi yapıldı.

Vicdan Çetav, Aydın Büyükşehir Belediyesinde memur iken daire başkanı yapıldı. Vicdan Çetav, ikinci bir maaş alması için Ay Jeotermal şirketine yönetim kurulu üyesi yapıldı.