MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’ın bizzat yakından ilgilendiği Fatih Atay transferi için Alıcık’ın 2019 yerel seçimlerinde olduğu Efeler’den MHP’li bir ismin aday gösterilmesi tezini Ankara’ya ilettiği ve bu konuda da Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ile arası açık olan CHP’li Fatih Atay’la çalışabileceklerini aktardığı konuşuluyor.

Aydınpost Genel Yayın Yönetmeni Erman Çetin’in de bu haftaki köşe yazısında açıkladığı Fatih Atay transferi de Aydın’daki siyasi kulisleri hareketlendirdi.

Ak Parti’nin Nazilli ve İncirliova belediye başkanlarını transfer etmesi sonrasında MHP’nin de yerel seçimlere yakın süreçte görüştü ve partiye transfer etmek istediği isimler olduğu, bu isimlerden birinin de CHP’li Fatih Atay olduğu öğrenildi.

Aydın’ın sarı altınına Başkan Çerçioğlu’ndan övgü Aydın’ın sarı altınına Başkan Çerçioğlu’ndan övgü

Fatih Atay’ın CHP’den yeniden aday olabilmek için tüm şartları zorladığı şayet CHP’den aday gösterilemezse o zaman MHP ile yeni yol haritası hazırlanabileceği ihtimalini değerlendiren MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, dönem dönem yaptığı açıklamalarda da Fatih Atay’a destek verebileceklerini söylemesiyle dikkat çekiyordu.