CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisindeki 'değişim' çağrılarının gölgesinde Erzincan'a gitti. Burada vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, yerel seçim için bir çağrıda bulundu. Peş peşe gelen zamlar ile hayat pahalılığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimler için "Tek isteğim elinizi vicdanınıza koyup oy kullanmanız" çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Kabine yarın toplanacak: Emekli maaşlarına düzenleme gündemde! Kabine yarın toplanacak: Emekli maaşlarına düzenleme gündemde!

Çiftçiye nasıl Ziraat Bankası ucuz kredi veriyorsa; Halk Bankası’nın esnaf dostu olarak esnafa ucuz kredi vermesi gerekir. Ama kesiyorlar önünü, size gelince krediyi vermiyorlar; ama ağalara paşalara gelince dünyanın kredisini hem de çok düşük faizlerle veriyorlar.

"OYUNUZU HALKTAN YANA KULLANIN"

Sabah zam, öğlen zam, akşam zam... Nereye gidecek bu işin sonu? 'Emekliye zammı yıl sonunda vereceğiz' diyorlar. Yani 'Ocak ayında vereceğiz' diyorlar. Ne demektir Ocak ayında vereceğiz? 'Asıl zammı ocaktan sonra yapacağız durumu idare ediyoruz, ama ocaktan sonra göreceksiniz yağmur gibi zamlar gelecek' deniyor. Ocak'tan sonra belediye başkanları seçimleri süreci gelecek. Belediye başkanları seçiminden sonra asıl zamları o zaman göreceksiniz.

Allah aşkına bu güzel ülkeyi seviyorsanız, çoluk çocuğunuza hizmet ediyorsanız, huzur içerisinde bu memlekette hepimiz yaşamak istiyorsak; önümüzdeki belediye seçimlerinde ne olursunuz elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. Halktan yana kullanın, adaletten yana kullanın, hukuktan yana kullanın, insandan yana kullanın."