Yakın zamanda gerçekleşen bir KİT Komisyonu toplantısında CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ile KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş arasında geçen bir diyalog gündem yaratmıştı.

Sertel, AK Parti oylarının “Çaya düşmüş kesme şeker gibi eridiğini” ileri sürmüş Mustafa Savaş ise Sertel’in sözünü “Çayı şekersiz içiyorsak ne olacak?” sözleriyle yanıt vermişti. Bu diyalog Aydın siyasetinde gündem oluşturmaya devam ediyor.

Aydın’da kaçak avcılığa geçit verilmiyor Aydın’da kaçak avcılığa geçit verilmiyor

Savaş’ın Sözleri Çarpıtıldı İddiası
Sertel ile Savaş arasındaki ilginç diyalog o günden bu yana polemik haline geldi. Yapılan açıklamalarda CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç gibi siyasi aktörlerin Savaş’ın sözlerini çarpıttığı öne sürülüyor. Polat, Mustafa Savaş’ın ekonomik kriz karşısında şekersiz çay içmeyi önerdiğini ileri sürmüş, Dinç ise “Mustafa Savaş ekonomik darboğazdan çıkış yolu olarak milletimize çaylarını şekersiz içmelerini öneriyor” iddiasında bulunmuştu. Son köşe yazısından sonra Ak Parti cephesi, eşi Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nde çalışan gazeteci Arif Kunur’u sert dille eleştirmeye başladı.


AK Partililerden Arif Kunur’a Tepki “Önce Eşine Baksın”

Son köşe yazısında CHP’li siyasilerin söylemlerine benzer şekilde söz konusu diyaloğu bütünüyle konu alan Arif Kunur’a Ak Partililer büyük tepki gösterdi.

AK Parti seçmenleri Arif Kunur’a “Mustafa Savaş’a iftira atmasın. Aldığı talimatla sözlerini çarpıtmasın. Önce gazeteci gibi davranıp bahsettiği diyaloğun videosunu izlesin. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden ihale alıp almadığını açıklasın, eşinin ASKİ’de çalışıp çalışmadığını açıklasın. Ekonomiyi bu kadar düşünüyorsa, Aydın Büyükşehir Belediyesinden aldığı ihalelerle akıl almaz oranda büyüyen Fatih Akkentli’nin kız kardeşinin şirketini yazsın. Aydın Büyükşehir Belediyesinde istihdam edilen bankamatik personellerinden bahsetsin” şeklinde tepki gösterdi.