• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Çevre yolu açıklaması yaptı

  02.09.2009 10:02
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın-Muğla otoban kavşağını ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’ne birleştirecek olan "Çevre Yolu Projesi'nin" Aydın'ın yıllardır çözülemeyen trafik sorununu rahatlatacağını belirtti.
  Çevre yolu açıklaması yaptı
  Çevre yolu açıklaması yaptı Çevre yolu açıklaması yaptı Çevre yolu açıklaması yaptı

  İzmir-Denizli karayolundan günde yaklaşık 30 bin araç geçtiğini, bu araçların 10 bininin transit ticari araç olduğunu belirten Başkan Çerçioğlu, “Bu araçlar havamızı ve yolumuzu kirletiyor. Hiçbir katma değer bırakmadan da kentimizin ortasından geçip gidiyor. Otoban çıkışı Muğla kavşağından başlayıp Tansaş'ın yanından girerek Astim-Astis Havaalanı yolundan çıkacak çevre yolunun çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Otobandan gelen kamyon ve tır gibi taşıtları kentin ortasından değil de bypas yaparak bu yoldan vereceğiz. Tabii ki buna bağlı olarak ileriki süreçte otogarı da şu anki yerinden taşıyarak şehir içi trafiğini rahatlatmak istiyoruz” dedi.
  Aydın belediyesi olarak halkın beklentisi olan projeleri en kısa sürede hayata geçirmek istediklerini ifade eden Başkan Çerçioğlu, “Diğer projelerimiz de devam ediyor. Hafızam beni yanıltmıyorsa Aydın'da yüzde 7-8 civarında bir özürlü nüfusu var. Özürlü vatandaşlarımızın kullanımına bir midibüs tahsis edeceğiz. Özellikle belli bir yaşın üzerindekiler biliyorsunuz aileleri de hayatını kaybetmiş oluyor, hastaneye, alışverişe çıkmaları çok zor oluyor. Bu midibüsün asansörü olacak. Tekerlekli sandalyede hayatını sürdüren vatandaşlarımızın bir yerden bir yere ulaşımını sağlayacak bu midibüs” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim