Kurban kesmek farz mı, vacip mi? Kimler kurban kesmekle yükümlüdür, kurban kimlere farz değildir, kaç gram altın olursa kurban kesilir? Kurban kesmek farz mı, vacip mi? Kimler kurban kesmekle yükümlüdür, kurban kimlere farz değildir, kaç gram altın olursa kurban kesilir?

Yurdun birçok noktasında sağanak yağış ve dolu geçişleri etkili oluyor. Manisa'da 14.30 sıralarında ceviz büyüklüğünde dolu yağdı.

Yaklaşık 10 dakika süren yağışın ardından ilçenin birçok noktası beyaza büründü.

Dolu, tarım arazilerinde zarara yol açtı. Doluya yakalananlar kapalı alanlar ve saçak altlarına sığındı. İlçede bazı ev ve iş yerlerinin çatıları zarar görürken, araçlarda hasar meydana geldi. 

'SARI' KODLU UYARININ ARDINDAN BURSA'DA DOLU YAĞDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı son tahmin raporunda Bursa için 'sarı' kodlu uyarı verildi. Sağanak beklenen Bursa'nın Yenişehir ilçesinde başlayan dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. İlçe merkezindeki halkın otobüs durakları ile iş yerlerine sığındığı dolu yağışı bir süre sonra yerini yağmura bıraktı. Dolu ve sağanak özellikle ekili arazilerde zarara yol açtı.  

UYARILAR SÜRÜYOR

Bursa Valiliği'nin 'sarı kodlu uyarıda bulunduğu yağışların, Osmangazi, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Kestel, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Keles, Yenişehir, İznik, Orhangazi ve İnegöl’de de etkili olması bekleniyor. Yağışların 24 Mayıs saat 06.00'ya kadar devam edeceği, metrekareye de 21-50 kilogram yağış düşmesinin beklendiği belirtildi.