Yesevi hareketi Derneği Aydın il temsilciliğinden deprem yardımı Yesevi hareketi Derneği Aydın il temsilciliğinden deprem yardımı

Aydın 1. Amatör Küme 2. Grup’ta mücadele eden Çeştepe Spor Kulübü yönetimi, son aylarda takımlarına yönelik hakem hataları ve saha olaylarında güvenlik güçlerinin davranışlarına tepki göstererek basın açıklaması yaptı. 
Çeştepe Spor Kulübü Yönetimi, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“1965 yılından bu yana çeşitli spor branşlarında mücadele veren Aydın’ımızın köklü kulüplerinden biri olarak bu sene mahallemizde genç arkadaşlarımızdan oluşan grubumuzla olabildiğince kapsayıcı fakat kısıtlı imkanlarla inisiyatif alarak her yaşta onlarca sporcumuzla mücadele etmekteyiz. Temel amacımız aidiyet duygusuyla köklü tarihe, sayısız kupaya sahip olan Çeştepe Spor’umuza daha noktalara taşımaktır. Bunun akabinde gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve spora yönelmesine teşvik etmektir.  Yaptığımız her işi büyük ciddiyet ve emekle sonuna kadar hakkını vererek yapmak en büyük hedefimiz. Bu noktadan çıkışla şunu belirmek istiyoruz ki, sistemli bir şekilde haksız ceza ve uygulamalarla üzerimize gelinmesinden duyduğumuz rahatsızlığı en üst seviyede kınıyor ve sonuna kadar reddediyoruz. Semtimizin her bir ferdiyle kenetlenip şampiyonluk parolasıyla başladığımız sezonda maalesef alınan yanlış kararlar ve talihsizlikler neticesinde emeklerimiz birçok defa heba oldu. Bunlar yetmezmiş gibi saha dışı yaşanan olaylarda bizle alakalı olsun olmasın, haklı olalım olmayalım, yaşanan her olayın sorumlusu sistematik olarak bizlerin gösterilmesini kabul etmiyoruz. Biber gazı ve copla orantısız güce maruz kalmamızı kabul etmiyoruz. Her maç gerek teknik heyetimize gerek oyuncularımıza karşı gösterilen kırmızı kartları buda yetmezmiş gibi emsali olmayan maç mahrumiyetlerine kabul etmiyoruz. Yapılan her haksızlık karşısında kendimize ifade edebileceğimiz tek mecra kalana kadar sesimize duyurmaya devam edeceğiz. Bizler haksızlık her kim tarafından yapılıyorsa sesimize çıkarmaya bir vicdan borcu biliriz. Tıpkı oynanan maçlarda müdahale edecek ambulans (sağlık ekibi) gibi spora dostluk kardeşlik ve sahada 90 dakika verilen yüce bir emek olarak gören bir anlayış olarak üzerimize karşı uygulanan sistemli baskıyı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.”