• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Cem Cemil Öztürk konuştu!

  27.01.2009 13:24
  Cem Cemil Öztürk basın açıklaması yaptı. İşte Öztürk'ün o açıklamaları...
  Cem Cemil Öztürk konuştu!
  Cem Cemil Öztürk konuştu! Cem Cemil Öztürk konuştu! Cem Cemil Öztürk konuştu!

  AYDINPOST ÖZEL- Cumhuriyet Halk Partisinden Aydın Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan mimar Cem Cemil Öztürk, seçim sürecini değerlendirdiği bir toplantı düzenledi.

  Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Belediye Başkan aday adayı Cem Cemil Öztürk, bugün basın mensuplarına açıklama yaptı.
  Öztürk yaptığı açıklamada, Özlem Çerçioğlu'nun adaylığını hayırlısı olur inşallah demenin ötesinde değerlendirilemeyeceğini söyledi.
  Cem Cemil Öztürk, "Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Belediye Başkan aday adayı oldum. Ancak parti İl Yönetim Kurulu ve genel merkez, Milletvekilimiz Sayın Çerçioğlu'nu belediye başkan adayı olarak tercih etti. Bu sonuç benim açımdan hayırlı olsun inşallah demenin ötesinde değerlendirilemez" dedi.

  24 SAAT İÇİNDE ARADIM
  Öztürk, "Ben, demokrat, ilerici, yurtsever bir kişi olarak, adayımızın açıklandığı günden sonra, 24 saat geçmeden, partimiz il ve ilçe teşkilatlarına giderek, partinin kararına saygı duyduğumu, her hangi zıt bir savrulma içinde olmayacağımı, partinin başaeısı dışında hiçbir şey beklemediğimi bildirdim. Kamuoyuna yeniden hortlatılmaya çalışan kavram ve dedikodulara karşı açık tavrım, duruşum ve yorumlarım şunlardır. Kovulsam dahi, hiçbir yere gitmem. Gitmeyeceğim. Ben CHP üyesiyim. Öyle de kalacağım. Partimizin başarısı için çalışacağım. Bu dönem hiçbir mevkiye, aday değilim. Pek çok partiden gelen öneriye sadece teşekkür ediyorum. Ortak akıl soncu aday oldum. Ortak akıl ile yönetmeyi taahhüt ettim. Ortak akıl gereği hep partide olacağım. Adayımız isterse, projelerimden yararlandıracağım" diye konuştu.

  MALVARLIĞIM DAHA FAZLA
  Öztürk "Bazıları benim borçlu olduğumu ve bunu konu edinerek farklı yorumlarda bulundular. Aday olsaydım bunu da mahke ekararıyla gösterecektim benim borçlarımı katlayacak oranda mal varlığım bulunuyor. SHP'den aday olduğum dönemde de bu tarz dedikodular ortaya atılmıştı" dedi.

  Bana Kürt dediler
  Kendisine Kürt diye saldıranların da olduğunu ifade eden Cem Cemil Öztürk, "Kürtler ve PKK'lılar farklıdır demedik mi? Bu konuda siz de aynı görüşte değil misiniz? O zaman Kürtlük hakaret sayılıyorsa hepimiz takkeyi önümüze koymalıyız" şeklinde konuştu.
  Duruma ya da rüzgara göre tavır almadığını söyleyen Cem Cemil Öztürk, CHP'nin Atatürk'ün partisi olduğunu da sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim