Esporda kazandığı şampiyonlukların ardından profesyonel yarış kariyerine adım atan Cem Bölükbaşı, Ata Koleji öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kariyeri hakkında bilgiler veren Cem Bölükbaşı, "Espordan Formula 2'ye geçen ilk pilotum. Hızlı, farklı bir geçiş oldu. Her ne kadar simülasyon gerçek yarışa benziyor tabii ki ama simülasyonda yaptığınız işleri; pistteki hız olsun, yarışmalar olsun sanal ortamda daha güvenli ve rahat. Sonuçta tek tuşla yeniden başlayabiliyorsunuz. Sonsuz deneme hakkınız var. Hız hissiyatı çok farklı. Formula aracına binince hızlanma, frenleme tabii ki çok daha farklı" diye konuştu.

"İLK KULLANDIĞIM ARABALARDAN BİR TANESİ YARIŞ ARACIYDI"

Kullandığı ilk arabalardan bir tanesinin yarış aracı olduğunu söyleyen genç pilot, "2019 yılının sonunda Borusan Otomotiv ile temasa geçtik. Levent ağabey, simülasyonda bu kadar iyiysen gerçek araçta ne yapabilirsin demişti. Davet ettiler. Avrupa Şampiyonası'na gidiyoruz. Senin de yarışmanı isteriz dediler. Ben ehliyetimi 2018 yılının sonuna doğru almıştım. Biraz geç almıştım. O zamanlar pek arabada sürmüyordum açıkçası. Tamam katılalım dedik. O yüzden benim de ilk sürdüğüm arabalardan bir tanesi yarış arabası oldu. Öyle başladı. Sıralamada 3'üncü, yarışta 5'inci olunca dediler ki bir yarışa daha çık dediler. Orada da podyuma çıktık, 2'nci olduk. Sonra 2020 yılında tam sezon bizle yarış deyince aslında ilk olarak orada başladı. Sonra 2021'de Formula'ya geçiş oldu" ifadelerini kullandı.