Yer bilimci Celal ŞengörKaradeniz hakkında yaptığı açıklamalarda yeniden gündem oldu. Katıldığı bir Youtube kanalı programında, yaşanacak korkunç değişimden bahseden Şengör, bu değişimin sonunda hiçbir canlının kalmayacağını öne sürdü. Karadeniz'de yaşayan herkesi ilgilendiren bir açıklama yapan Şengör, yürekleri ağıza getirdi.

ŞENGÖR: 'KARADENİZ PATLAYACAK'

Celal Şengör açıkladı: Karadeniz patlayacak! 'Hiçbir canlı kalmayacak'

Yer bilimci Celal Şengör, Youtube'da katıldığı KAFA TV programında Karadeniz ve çevresini ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Karadeniz'de yaşanan oksijen azalmasının altını çizen Şengör, gazlar nedeniyle Karadeniz'in sonunda patlayacağını belirtti.

"Karadeniz'in olacağı gibi sonunda bu gazlar püskürmeye başlıyor. Karadeniz sonunda patlayacak. Basbayağı. Çünkü içerisinde gazlar var. Bu gazlar giderek artıyor. Bunlar gazoz gibi yüzeye çıkacak sonunda Karadeniz'in 60 km çevresinde yaşayan oksijen soluyan hiçbir canlı kalmayacak."

KARADENİZ NE ZAMAN PATLAYACAK?

Celal Şengör açıkladı: Karadeniz patlayacak! 'Hiçbir canlı kalmayacak'

Celal Şengör'ün ifade ettiği Karadeniz patlaması ihtimali, yürekleri ağıza getirdi. Yaşanacak patlamada İstanbul da dahil pek çok şehrin yerle bir olacağını belirten Şengör, patlamanın gaz seviyesiyle alakalı olduğunun altını çizdi. Şengör, "Karadeniz ne zaman patlayacak?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

İstanbul'da Konut Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler İstanbul'da Konut Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

"Geçen 100 yıldan beri 200 küsur metreden 180 metreye falan indi. Oksijenli kısım giderek azalıyor. Ne zaman patlar onu bilmiyorum. Ben onu incelemedim. Birkaç yüzyıl sonra patlayabilir."