İddiaları yalanlayan İnce, “Sevilay Yılman’ın telefonu bende kayıtlı. Aramış olsaydı yanıt verirdim. Ancak beni aramadı. Benim yakın çevremle de konuştuğunu düşünmüyorum. Fakat belki eski partim CHP’den birileriyle görüşmüş olabilir. Ayrıca ‘hüsrana’ uğramadım her şey plânladığımız gibi gidiyor. Biz seçim kampanyamıza çalışmaya başladık.”

Seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen isimler için imza süreci devam ediyor.

Özellikle gençlerin kendisine büyük destek verdiğini belirten ve her fırsatta 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan fazla oy alacağını ifade eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adayı olması için toplanan imza beklentilerin altında kaldı.

MUHARREM İNCE ÇEKİLEBİLİR

Canlı yayında bu durumu değerlendiren Habertürk yazarı Sevilay Yılman, “Muharrem İnce’nin çevresiyle görüştüm. Morali çok bozukmuş, hüsrana uğramış.”

İnce’nin ilk günden 100 bin imza toplayamamasını “fiyasko” olarak değerlendiren Sevilay Yılman, Memleket Partisi Genel Başkanının çekilebileceğini dile getirdi.

Masaj salonunda silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı Masaj salonunda silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Sevilay Yılman, özellikle İnce’nin Fatih Altaylı’nın programında söylediği ifadelerin destekçileri tarafından olumsuz karşılandığını iddia etti.

MUHARREM İNCE'DEN AÇIKLAMA

Bu ifadelere yönelik açıklamalarda bulunan Muharrem İnce Sevilay Yılman’ın kendisini veyahut yakın çevresini aramadığını söyledi.

İnce yaptığı açıklamada “Sevilay Yılman’ın telefonu bende kayıtlı. Aramış olsaydı yanıt verirdim. Ancak beni aramadı. Benim yakın çevremle de konuştuğunu düşünmüyorum. Fakat belki eski partim CHP’den birileriyle görüşmüş olabilir. Ayrıca ‘hüsrana’ uğramadım her şey plânladığımız gibi gidiyor. Biz seçim kampanyamıza çalışmaya başladık.”