Almanya Bundesliga 2 ekiplerinden Nürnberg'te forma giyen 18 yaşındaki Can Yılmaz Uzun, A Milli Takım tercihinin Türkiye olduğunu açıkladı. Türkiye Ümit Milli Takım formasını da giyen Can, sosyal medya hesabından Türk Milli Takımı formasını giydiği bir fotoğrafla yaptığı paylaşımda, "Kalbimin sesini dinledim" ifadelerinin yanına kalp ve Türk bayrağı emojileri koydu.

Almanya Futbol Federasyonu yetkililerinin de Alman Milli Takımını tercih etmesi için yoğun çaba gösterdiği Can'ın Türk Milli Takımın tercihinde A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'un çabalarının da çok etkili olduğu öğrenildi.

Can, bu sezon Nürnberg formasıyla ligde ve kupada çıktığı 23 maçta 15 gol attı.

Beşiktaş'ta İlk Aday Sergen Yalçın! Beşiktaş'ta İlk Aday Sergen Yalçın!

2005 JENERASYONU

Can Uzun'un tercihiyle birlikte milli takımın 2005 jenerasyonu göz kamaştırıyor: Arda Güler, Kenan Yıldız, Semih Kılıçsoy ve Can Uzun.

"TAKTİKSEL DEĞERLENDİRME YAPMADIM"

SKY Sports DE'ye konuşan Uzun, "Hangi milli takımın bana şampiyonluk getireceğine dair herhangi bir taktiksel değerlendirme yapmadım. Milli takımda yüreğinizle oynarsınız, bu şan ve şerefle ilgilidir. Kendi ülkenizde bir futbol efsanesi olmaktan daha büyük bir şey yoktur. Her şeyimi vereceğim ve Türkiye için gururla oynayacağım." dedi.

Hamit Altıntop ile yakın zamanda Münih'te şahsen tanıştığının altını çizen Uzun, "Ailem ve ben, Hamit Altıntop'un İstanbul'dan Münih'e özellikle benim için uçmasından, aileme ve danışmanıma Türk milli takımının planlarını kişisel bir toplantıda anlatmasından büyük onur duyduk. Vincenzo Montella ile de telefonda uzun uzun konuştum, kendisinden kesinlikle çok şey öğrenebilirim." ifadelerini kullandı.

Odatv.com