Bulaşıklar ne yaparsanız yapın kir ve yağdan arınmayabilir. Tuz ve bulaşık deterjanı formülü yağ ve kirden eser bırakmıyor. Ayrıca bardak ve tabaklardaki kokuyu da yok ediyor.

Bulaşık deterjanına bir kaşık tuz eklemek çıkmayan yağları hızlıca yok ediyor. Bu yöntem bulaşıklarda kokuyu da defediyor.

Tuz deterjanın performansını artıyor. Böylece makinenin de temizleme süreci daha verimli hale geliyor.

Çamaşırları daha yıkarken kırıştırmayan tüyo; Rengine, kirine, yapısına bakmıyor! Bir kapak ekleyin, ütülü gibi çıksın Çamaşırları daha yıkarken kırıştırmayan tüyo; Rengine, kirine, yapısına bakmıyor! Bir kapak ekleyin, ütülü gibi çıksın

Makinenin su yumuşatma sistemini destekleyen tuz kireçlenmeyi de önler. Makinenin ömrü de uzamış olur. Tuz, makinenin içindeki iyon değişim reçinesi ile etkileşime girer.

Tuzun aşındırıcı etkisi vardır. Bu da yağ lekeleri ve kalıntıları temizlemeye yardımcı olur.

Bu formül deterjandan da tasarruf etmenizi sağlar. Bardakta oluşan yağ izlerini söker atar.

Ama bu formülü evinizde de doğal bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir kaba 1 fincan bulaşık deterjanı ekleyin. Sonra 1 fincan su ekleyin ve 2 yemek kaşığı tuz ile karbonatla karıştırın.

Malzemeleri karıştırdıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu karışım tencereleri, tavaları, banyo ve tuvalet yüzeylerini, mutfak tezgahını temizlemek için de kullanılabilir.