İnsanların kan grupları, bazı özellikleri etkiliyor. Kan grubunun zeka üzerinde etkisinin olduğu, bilim insanları tarafından yapılan araştırma neticesinde kanıtlandı. Japon bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre kan gruplarının karakter özelliklerinde etkili olduğu belirtildi. Japon profesör Tokeji Furukawa, yapılan araştırma sonuçlarını makalesinde yayımladı. Araştırmada bazı kan gruplarının hastalıklara yakalanma riskinin fazla olduğu da söylendi. Bazı kan gruplarının hastalıklara karşı dayanıksız olduğu saptandı. Japonya Ketsueki- gata teorisi, kan gruplarının karakter özelliklerinin tespit edilmesine dayanıyor. Bazı kan gruplarının olumlu bazılarının olumsuz etkisi bulunuyor.

KAN GRUPLARI, BİREYLERİN ÖZELLİKLERİNİ ETKİLİYOR

Japon profesör Tokeji Furukawa tarafından yapılan araştırmaya göre kan grupları bireylerin özelliklerini etkiliyor. A tipi kan grubu olanların zeka seviyesinin yüksek olduğu belirtildi. Aynı zamanda bu kan grubuna sahip kişilerin yaratıcılık ve iş birliği özellikleri de diğer kan gruplarına göre daha fazladır. Japonya’da A kan grubu olanların sayısının diğerlerinden daha fazla olduğu belirtildi. Kan grubu B olanlar, empatik yönleriyle ve kararlılık özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bu kişilerin güçlü ve tutkulu bir yapıları da bulunuyor. Ancak B kan grubu olanların bencillikleri ve düzensiz davranışları da söz konusu olabilir. B kan grubu olanlar ve A kan grubu arasında bir çatışma durumu da mevcuttur.

Pilavı yeniden ısıtırken dikkat! Gıda zehirlenmesine neden oluyor… ‘Kızarmış pirinç sendromu ortaya çıkıyor' Pilavı yeniden ısıtırken dikkat! Gıda zehirlenmesine neden oluyor… ‘Kızarmış pirinç sendromu ortaya çıkıyor'

AB KAN GRUBU Kan grubu AB olanların akılcı bir tarafları var. Aynı zamanda uyum sağlama yetenekleri de mevcuttur. Bu kan grubu hem A tipi hem de B tipi özelliklerini barındırıyor. AB, nadir bulunan bir kan grubu olarak biliniyor. 0 kan grubu olan kişilerin güven ve kararlılık özellikleri öne çıkıyor. 0 kan grubunun sezgileri de güçlüdür. Olumsuz özellikleri ise bencil ve dengesiz olmalarıdır. AB kan grubu olan kişilerde kalp hastalığının fazla olduğu biliniyor. Bu kan grubuna sahip kadınlarda preeklampsi gelişme ihtimali de fazladır.