• BIST 85.310
 • Altın 247,882
 • Dolar 6,0466
 • Euro 6,7481

  Boşanma davası açtı

  04.04.2009 09:55
  Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün, eşi Canan Öztürk’ü danışmanı Şahane Müftüoğlu’yla aldattığı iddiasının Hürriyet’te yayınlanmasının ardından, taraflar birbirlerine ağır ithamlarda bulundular.
  Boşanma davası açtı
  Boşanma davası açtı Boşanma davası açtı Boşanma davası açtı

  Yaşar Nuri Öztürk, ithamların ekranlardan da anlatılması üzerine eşinden boşanmak için dava açtı. Eşinin Beykoz Aile Mahkemesi"ne boşanma davası açtığını doğrulayan Canan Öztürk, "Kocamın avukatları aradı, "Evden birkaç parça eşyasını alıp evi boşaltsın" dediler" dedi.

  6 ay evden uzaklaştırma

  Avukatı aracılığıyla Beykoz Aile Mahkemesi"ne başvuran Yaşar Nuri Öztürk, eşi Canan Öztürk tarafından şiddete maruz kaldığını, tehdit edildiğini ve can güvenliğinin olmadığını iddia etti. Canan Öztürk"ün kendisini küçük düşürmeye yönelik ve siyasi rakiplerine malzeme verecek şekilde haberler yapılmasını sağladığını anlatan Yaşar Nuri Öztürk, bilimsel faaliyetlerini de yürütemediğini belirterek eşinin 6 ay süreyle evden uzaklaştırılmasını istedi. Beykoz Aile Mahkemesi, Canan Öztürk"e 6 ay süreyle evden uzaklaştırma cezası verdi.

  Şahane Müftüoğlu"nun, "Madem beni basmış, üç yıl neden bekledi? Neden 1.5 yıl daha kocası ile birlikte aynı partide çalışmama göz yumdu" iddiasına karşılık Canan Öztürk, şunları söyledi: "Yalan, hepsi yalan. Kumpas kuruyorlar. Hocayı benim aleyhime kışkırtıyor. Eşim, "Bunu kaldırıp atacağım, yakında gidecek. Bir hata oldu, kendimi bir şekilde affetireceğim, eve sokmayacağım" diye söz verdikten sonra neden boşanma davası açacak mışım? Hillary Clinton boşandı mı? Belinde 24 saat silahla geziniyor, benden korkuyormuş. Benden korktuğu için evden uzaklaştırma kararı aldırdı."

  Hürriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim