Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek. Gözler dar gelirlilerin kredi kartı ve icralık borçlarına yönelik çalışmada. Çalışmanın Kabine'nin en önemli başlıklarından biri olması bekleniyor. Takibe düşen kart borcu ve icralık borçlar için 3 formül masada. İşte milyonları ilgilendiren sosyal konut projesi, takibe düşmüş kredi kartı ve kredi borçlarıyla ilgili Kabine toplantısında görüşülecek adımların merak edilen detayları...

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı yarın gerçekleştirilecek. Dar gelirlilerin takibe düşmüş ve icra aşamasına gelmiş kredi ve kart borçlarına ilişkin düzenlemeyle ilgili toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanma yapılması bekleniyor.

İKİ BAKANLIĞIN ÇALIŞMASI MASAYA YATIRILACAK 
Kabine Toplantısı'nda dar gelirli vatandaşlar için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlıklarının bir araya gelerek yürüttükleri çalışmanın son durumu masaya yatırılacak. Öte yandan; Kabine Toplantısı'nda tahıl koridoru, terörle mücadele konuları ve dış politika konuları da ele alınacak.

 

KREDİ KARTI VE KART BORÇLARI İÇİN 3 FORMÜL 
Yeni düzenleme birçok kredi kartı ve kredi borçları nedeni ile takibe düşen vatandaşları yakından ilgilendirirken, Takibe düşen kart borcu için ise 3 formül öne çıkıyor: Borç öteleme, yapılandırma, takip süresini uzatma. Çalışmanın detaylarının, Kabine toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.


KİMLERİ KAPSAYACAK? 
Ne kadarlık bir zaman dilimini etkileyecek, kimleri kapsayacak, kamuya oluşan borçlarda icralık olan ya da hacize düşen borçlar mı bu düzenlemenin içerisinde yer alacak ya da bir taksitlendirme mi olacak bunlar masadaki en önemli konular olacak.


DAHA ÖNCE DE VERGİ BORÇLARI YAPILANDIRILMIŞTI 
Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren 7326 sayılı Kanun kapsamında vergi dairelerine başvuruda bulunan 5 milyon 804 bin 861 mükellefin borçları yapılandırılmıştı.

İkinci el otomobil satışında ilanlar değişecek İkinci el otomobil satışında ilanlar değişecek

SOSYAL KONUT VE HAZİNE ARAZİSİ SATIŞI GÖRÜŞÜLECEK

81 ilde yapılacak 150 bin sosyal konut projesi ile konut yapımı için hazine arazisi satışı da masaya yatırılacak. Konut projesinde vadenin 20 yıl olması beklenirken, projeden dar gelirli vatandaşlar yararlanacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 81 ilde vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağı projede konutların iki kişi çalışan, asgari ücretli ailelerin erişebileceği fiyat ve koşullarda olacağını söyledi. Yeni projede ayrıca; emekliler, şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra gençler ve yeni evleneceklere de ayrı kota sağlanacak. Sosyal konut projesinde ayrıca 20 yıla varan vadeler sunulacak.


TERÖRLE MÜCADELE VE DIŞ POLİTİKA 
Kabine Toplantısı'nda tahıl koridoru, terörle mücadele konuları ve dış politika konuları da ele alınacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapması ve alınan kararları duyurması bekleniyor.