Sıcak havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle ülkenin birçok bölgesinde orman yangınlarıyla mücadele ediliyor. Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde otluk alanda çıkan yangın yerleşim yerlerine kadar yayıldı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye 112 Acil ekipleri sevk edildi. Yangın, havadan ve karadan müdahaleyle söndürülmeye çalışılıyor.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgilere göre Belen köyü yakınlarındaki otluk alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle hızla büyüyen alevler, kullanılmayan ahşap evler, samanlıklar, odunluk ve ardiyeye sıçradı.

3 EV TAHLİYE EDİLDİ

İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait arazözler, Kıbrıscık, Seben ve Bolu Belediyesi itfaiyesi ile yangın helikopteri sevk edildi. Alevlere havadan ve karadan müdahale edilirken, bölgeye yakın 3 ev yangının sıçrama ihtimaline karşı tedbir amaçlı boşaltıldı.

Lütfi Elvan, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu Lütfi Elvan, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu

Yangında kullanılmayan 2 ahşap ev ile 3 samanlık, odunluk ve ardiye yanarak kullanılamaz hale geldi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.