2. Lig’de devam eden Playoff maçlarında Bodrumspor, yarı final ilk maçında Bayburt Özel İdarespor’un sahasında 3-1 yendi. Salı günü oynanacak rövanş maçı öncesinde avantajlı skoru elde eden Bodrumspor, maçtan sonra Bayburt Temsilcisinin 2. Başkanı Muhammet Karaoğlu’nun yaptığı açıklama ve çağrı sonrası yazılı açıklama yaptı.

Karaoğlu, Bodrumspor taraftarının ayakları ile taş attığını iddia ederek yaptığı açıklamada Bayburt taraftar gruplarını maça davet ederken, Bayburt esnafının da dükkanları kapatın çağrısında bulundu. Muhammet Karaoğlu’nun yaptığı açıklamadan sonra Bayburt taraftarının sosyal medyada yaptığı paylaşımlar tüyler ürpertici durum ile karşı karşıya kalınabileceği görüldü.

Bodrumspor, Salı günü oynayacağı rövanş maçı için Bayburt’a Pazar günü akşam gitti. Gece saatlerinde ise Bodrumspor’un kaldığı otelin önüne gelen Bayburt taraftarı, küfürlü tezahüratlarda bulundu, maytap, havai fişek kullanarak iki kez futbolcuların yer aldığı otele girmeye çalıştı. Ortaya çıkan videolarda ise güvenlik görevlilerinin saldırgan grubu uzaklaştırmak için zorluk yaşadığı görüldü.