WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Blue Panda teknesi, Akdeniz’i tehdit eden sorunlara dikkat çekmek için Fransa’dan başladığı yolculukta, İtalya’nın ardından Türkiye’ye ulaştı.

Blue Panda’nın 15- 25 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek Kuşadası, Dilek Yarımadası ziyareti çerçevesinde, WWF-Türkiye ekibiyle birlikte, deniz çayırları ve kayalık deniz alanlarında biyolojik çeşitlilik gözlemleri yapacak.

Yapılacak gözlemlerin ardından WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), çeşitli doğa koruma dernekleri ile birlikte hazırlanan yol haritasının kısa vadeli hedeflerini ve Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi dahilinde 30x30 hedefine birlikte yapılabilecek katkıları değerlendirmek amacıyla 23 Ağustos 2022 Salı günü Kuşadası’nda Blue Panda teknesinde bir toplantı gerçekleştirilecek.

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü; “Gözlemler ışığında Doğa Koruma ve Milli Park Müdürlüğü temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri gibi paydaşların katılımıyla, deniz koruma alanları ve denizel biyolojik çeşitliliğin daha etkin korunması için iş birliklerinin geliştirilmesine ilişkin toplantılar düzenlenerek deniz koruma alanlarının önemine dikkat çekilip, farkındalık oluşturulacak” dedi.

Eşin Group Nazilli Belediyespor’da Ankaraspor maçı hazırlıkları sürüyor Eşin Group Nazilli Belediyespor’da Ankaraspor maçı hazırlıkları sürüyor

AW691798_04AW691798_03AW691798_02AW691798_01