Düzenli cilt bakımı herkes tarafından uygulanır ve zararlı faktörlerden uzak durulmaya çalışılır. Cilt bakımının temeli de temiz tutmaktır Yüzün bol suyla yıkanması ve temiz tutmaya çalışmak önemlidir. Cilt bakımı tuzlu suyla yapmak ne işe yarar?

Yüzdeki sivilce ve siyah noktalar için pek çok farklı yöntem var. Tuzlu su yöntemi de Cildi adeta cam gibi parlatıyor.

Kozmetik ürünlerine bir daha ihtiyaç duymayacağınız yöntem olan tuzlu su yönteminde sivilce oluşumunu azalttığı için yüzünüzde oluşan kirler de arınacak. Ancak yine de tuz miktarına dikkat etmek gerekir.

Tuzlu su yöntemi için yapmanız gereken şey, 1 bardak içme suyunun içine 2 kaşık kaya tuzu eklemek. Kaya tuzunu karıştırarak erittikten sonra elde edeceğiniz su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Sadece 1 tane tüketmek sizi yeniden doğmuş gibi yapıyor Sadece 1 tane tüketmek sizi yeniden doğmuş gibi yapıyor

Tuzlu su cilt üzerinde iltihaplı sivilceleri kurutur. Ancak bunu tek seferde sonuçlandırmak imkansızdır. Bu yüzden ciltekki kan dolaşımını hızlandıran bu işlemi düzenli olarak yapmalısınız.

Yağlı ciltleri kurutur ve gözenekleri sıkılaştırır. Aşırı kuru cilde sahip olanlar tuzlu su kullandıktan sonra iyi bir nemlendirici kullanmalıdır.

Cilt rahatsızlığı olanlar bu yönteme karşı daha hassas olabilir bu yüzden her cilt tipi için tuzlu su yöntemi uygun olmayabilir.