Ankara'da ikamet eden Teyfik T. adlı kişi hakkında savcılığa yapılan suç duyurusu, ilginç bir dolandırıcılık hikâyesini ortaya çıkardı.

Genel seçimlerde milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Asena A., yaptığı suç duyurusunda iş vaadiyle 15 bin lira dolandırıldığını, Teyfik T. adlı şahsın kendisini Cumhurbaşkanlığı çalışanı olarak tanıttığını ifade ederek şikâyetçi oldu.

Sabah'tan İlker Turak'ın haberine göre Asena A. ifadesinde Teyfik T. ile TBMM'de tanıştığını ifade ederken, şahsı daha sonra bir kafede görüp, parasını istediğinde ise Teyfik T.'nin kendisine "Git istediğin yere şikâyet et" dediğini söyledi.

Teyfik T. ile ilgili savcılığa yapılan bir başka suç duyurusunda ise mağdur, bir müteahhit oldu. Müteahhit Barış O., Teyfik T.'nin kendisini İçişleri Bakanı'nın danışmanı gibi tanıtarak, Kuveyt'te iş ayarlayacağı vaadiyle toplamda 102 bin lira dolandırdığını iddia etti.

Teyfik T.'nin, mağdurlara gönderdiği ya da sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ise adeta iddiaları doğrular nitelikte. Kamu kurum ve kuruluşlarında 06 TC plakalı aracıyla ya da çeşitli bürokrat, siyasetçi ve devlet adamıyla çektirdiği fotoğraflarıyla dikkat çeken Teyfik T.'nin, bu fotoğraflardan birini "Bir dizi önemli görüşmeler gerçekleştirdik" diyerek sosyal medya hesabından paylaştığı görülüyor.

Teyfik T.'nin ayrıca; özel oto refakati gerektiren bir hastalığı olmamasına rağmen "Refakatli olarak özel otoyla sevki uygundur" şeklinde sevkler alarak Osmaniye'den veya farklı yerlerden Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gittiği, bu sevklerle her defasında özel taksi ile Ankara'ya gidip geldiği ve kestirdiği faturaları Düziçi Devlet Hastanesi'nde çalışan eşi aracılığıyla devletten tahsil ettiği de belirlendi.

27 defa özel taksi faturası düzenleyen şüphelinin aslında kendi aracını kullandığı, düzmece fatura kestirdiği tespit edildi.

RESMİ KURUMLARA BÖYLE SIZIYOR

TEYFİK T., iddiaya göre gözüne kestirdiği resmi kurumlara girmek için yine devletin adını kullanıyor.

"Cumhurbaşkanlığı'nda çalışıyorum", "Bakan Soylu'nun danışmanıyım" diyerek resmi kurumlardan telefonla randevu alan Teyfik T. kuruma gittiğinde ziyaret gerçekleştirmeden içeriden "Selfie" çekip dışarı çıkıyor.

Bu fotoğrafları sosyal medyadan paylaşarak güven kazanmak için kullanıyor.

Teyfik T.'nin, bu ziyaretleri daha rahat gerçekleştirmek için sahte ziyaretçi kartları da kullandığı iddia ediliyor