• BIST 100.084
 • Altın 219,194
 • Dolar 5,3013
 • Euro 6,0251

  "Bazı Partiler Yaşanan Sıkıntıları Provoke Etmeye Çalışıyor"

  24.08.2012 11:42
  AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Türkiye'de huzur ve güven ortamını sağlamak için herkese büyük görevler düştüğünü, ancak bazı partilerin yaşanan olayları provoke etmeye çalıştıklarını iddia etti.
  Bazı Partiler Yaşanan Sıkıntıları Provoke Etmeye Çalışıyor

  AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç ile birlikte AK Parti Nazilli İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Erdem, terörist saldırılar üzerine düzenlenen protesto gösterilerine işaret etti.

  Erdem, protesto gösterilerinin, provokasyona dönüşmemesi gerektiğini ifade ederek, "Bazı partiler, ülkede yaşanan sıkıntıları provoke etmeye çalışıyor. Dikkat ettiyseniz olayları protesto eden ve ön saflarda bulunan gençlerin elleriyle yaptıkları işaret, bir siyasi partinin sembolü. Yani bu işi MHP'liler provoke etmeye çalışıyorlar. Bu da son derece yanlıştır. Ve çok üzücü bir olaydır" diye konuştu.

  Türkiye'nin, tarihi birikimiyle artık kendine güvenen bir ülke haline geldiğini de dile getiren Erdem, "Biz dünyada 17 devlet kurmuş, Osmanlı'yı kurmuş ve dünyada hüküm sürmüş bir milletiz. Türkiye olarak, milletiyle ve devletiyle güçlü bir ülkeyiz. Artık egemen güçlerin karşısında güçlü bir Türkiye var. Türkiye artık bölgesinde figüran olmayacaktır" dedi.

   

  aydinpost-twitter.png aydinpost-facebook.png