• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Başkan Ortekin açıkladı

  03.06.2008 15:21
  Aydın'da herhangi bir su sıkıntısı görünmüyor.
  Başkan Ortekin açıkladı
  Başkan Ortekin açıkladı Başkan Ortekin açıkladı Başkan Ortekin açıkladı

  Kuraklık tehlikesiyle birlikte gündeme gelen 'su' sorununu görüşen Bakanlar Kurulu'nun kararına göre Aydın Türkiye'deki en kritik 7 il arasında yer alırken, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, susuzlukla ilgili her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.
  Bilindiği gibi dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ülke genelinde Şırnak, Sinop, Ankara, Nevşehir, Erzurum, Çorum ve Aydın'da su konusunda sıkıntı yaşandığını ve kısa vadede tedbir alınmasını istemişti.
  Aydın Belediyesi olarak su konusundaki tedbirleri 4 yıl önce aldıklarını ve şu anda park ve bahçelerin sulanmasına kadar belediyenin sorumluluk alanı içerisinde hiçbir sıkıntının olmadığını ifade eden Başkan İlhami Ortekin, belediyelerde en çok su kaybının, altyapı eksikliği ve bilinçsiz kullanımdan kaynaklandığını iddia etti. Aydın'da şehir merkezinin şebekelerinin yenilenmesi ile mevcut suda yaklaşık yüzde 50 oranında tasarruf sağlandığını kaydeden Ortekin, il genelinde su sorunun olabileceğini ancak Aydın şehir merkezinde herhangi bir sorunun olmadığını söyledi. Başkan Ortekin, "Aydın son yılların en kurak mevsimini geçen yıl yaşadık. Altyapıyı baştan sona yenilememiz sayesinde hiç su sıkıntısı yaşamadık. Bunda halkımızın bilinçli kullanımının da büyük etkisi var. Bu yıl geçen yıla göre su rezervlerimizde yüzde 30 artış var. Olağanüstü bir durum olmadığı sürece Allah'ın izniyle Aydın şehir merkezinde su sıkıntısı yok" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim