İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara’da cemevlerine yönelik saldırılar ile ilgili olarak, ‘Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanmamıştır.’ açıklamasında bulundu.

En güzel günü kabusa döndü! Halay başı kavgası sokağa taştı En güzel günü kabusa döndü! Halay başı kavgası sokağa taştı
Ankara’nın Çankaya ve Mamak ilçelerinde bulunan Cemevi ile Alevi dernek ve vakıflarına önceki gün kısa süreli aralıklarla saldırı yapıldı. Saldırıdan sonra harekete geçen Ankara Emniyeti terör, istihbarat ve asayiş ekipleri, ortak çalışma başlattı.

Yapılan detaylı çalışmanın ardından görüntüsüne ulaşılan saldırganın kullandığı araçla olay yerinden ayrıldığı belirlendi. Aracıyla Eskişehir’e kaçmak isteyen saldırgan Ahmet Ozan K., Ankara’ya 70 kilometre uzaklıkta yolda yakalandı.

YENİ GÖZALTILAR VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Muharrem Ayının birinci gününde 3 cemevine yönelik alçakça provokasyona dair elde edilen tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilerek birliğimizi hedef alan bu 'planlı provokasyon' en ağır şekilde cezalandırılacaktır" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Twitter'dan paylaştığı açıklama şu şekilde:

3 gün önce eski Türkiye'nin alışkanlığı ile karşılaştık. Muharrem Ayı'nın birinci gününde 3 Cemevine yönelik alçakça provokasyonla karşılaşmamıza rağmen

1- Eski Türkiye'den farklı olarak bu planlı provokasyon faili meçhul kalmadı2- Toplumumuzun tüm kesimleri tarafından lanetle karşılanan bu planlı provokasyon, milletimizin 'birlik duvarına' çarptı3- Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimiz göreve geldiği ilk günden itibaren herkesin kendisini ifade edebildiği Türkiye adımlarında, sadece son 2 yılda 1585 cemevi ziyaret edildi. 8600 talebin 5600'ü karşılandı.Ayrıca birçok adım ve ülkemizin her tarafında oluşan kardeşlik iklimi, tam da Muharrem Ayı'nın ruhuna uygun anlayışla bu karanlık ellerin menfur emelleri engellenmektedir.4- Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltıla yapılmış ve eski Türkiye'nin ayak izlerine rastlanılmıştır.Elde edilen tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilerek birliğimizi hedef alan bu 'planlı provokasyon' en ağır şekilde cezalandırılacaktır