İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye ile Tacikistan’ın her zaman kardeşlik ilişkisi içerisinde olduğunu belirterek, “Türk halkı, Tacikistan halkını her zaman kendine kadim bir dost olarak görmektedir. Bizlerin de bu hem kadim medeniyetimize yakışır bir şekilde, hem geleceğe bırakacağımız ortak mirasımıza yakışır bir şekilde çok daha üst bir noktaya taşıma sorumluluğumuz var” dedi.

MasterChef'e veda eden isim belli oldu! 'Gülerek geldim gülerek gitmek istiyorum' MasterChef'e veda eden isim belli oldu! 'Gülerek geldim gülerek gitmek istiyorum'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tacikistan İçişleri Bakanı Ramazon Rahimzoda ile makamında bir araya geldi. Şeref Defteri'nin imzalanması ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından iki bakan açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının ardından Soylu ve Rahimzoda, ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Tacikistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Güvenlik İşbirliği Anlaşması’nı imzaladı. İmza töreni öncesinde konuşan Bakan Soylu, iki ülkenin geçmişten bu yana birçok ortak noktasının bulunduğunu belirterek şunları dedi:

“Türk halkı, Tacikistan halkını her zaman kendine kadim bir dost olarak görmektedir. Bizlerin de bu hem kadim medeniyetimize yakışır bir şekilde, hem geleceğe bırakacağımız ortak mirasımıza yakışır bir şekilde çok daha üst bir noktaya taşıma sorumluluğumuz var. Öncelikle terörle mücadele başta olmak üzere uyuşturucu, sınır aşan suçlar, kaçakçılık ve organize, siber ve mali suçlar, göç ve afet yönetimi konusunda birbirimizle adım atacağımız çok adım bulunduğunu, bunların bir bölümünü de başarılı bir şekilde yönettiğimizi, tümüyle ilgili de önümüzdeki süreçlerde daha güçlü bir ivmeye ihtiyacımız olduğunu belirtmeliyim.”

"ORTAK BİR MEDENİYET TARİHİ MEVCUTTUR”