AFAD’dan çadır eleştirilerine yanıt: Her gün 10 bin çadır gönderiyoruz AFAD’dan çadır eleştirilerine yanıt: Her gün 10 bin çadır gönderiyoruz
Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet dağıtım törenine katıldı. Talat Özkarslı Spor Salonu'nda düzenlenen törene Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları kurum müdürleri ile sporcular katıldı.

‘YURTLARIMIZ İÇERİK OLARAK ZENGİNLEŞTİ’

Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin yurtlarının son 20 yılda Cumhurbaşkanı liderliğinde dünyaya örnek bir proje haline getirildiğini söyledi. Kasapoğlu, 800 yurt 850 binden fazla yatak kapasitesi ile yurtların her geçen gün içerik olarak zenginleştiğini belirterek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ülkenin tüm imkanlarını sizlerin önüne sermeye devam edeceğiz, sizler için seferber etmeye devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki bu ülkenin gençleri sadece bu ülke için değil tüm insanlık için bir umuttur. Adaleti, vicdanı merhameti ve enerjicisi ile gençler insanlığın umududur. Gaziantep’te güçlü bir iş birliği var. Gaziantep gençlik şehri olsun. Bu şehir spor şehri olsun. Her iki alanda da hamd olsun ki Cumhurbaşkanımızın destekleri ile bunu başardık. İnşallah Gaziantep’te gençlik merkezi olmayan ilçe kalmayacak. Bu yolda hızla ilerliyoruz. Güçlü yurt alt yapımızın önemli sembollerinden birisi de Gaziantep’tir. Bu yıl Gaziantep’te yurtlarımıza başvuran tüm gençleri yerleştirdik. Gaziantep’te yüzde 100 yerleşme sağladık. Türkiye’nin yurtları son 20 yılda Cumhurbaşkanı liderliğinde dünyaya örnek bir projedir. Hamd olsun 800 yurt 850 binden fazla yatak kapasitesi ile her geçen gün içeriği ile zenginleşen bir çalışmadır” dedi.